Liga Narodów siatkarzy: Polska - Rosja. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Siatkówka

Mecz Polska - Rosja w Lille otworzy w środowy wieczór zmagania w turnieju finałowym Ligi Narodów siatkarzy 2018. Polacy mierzyli się już z Rosjanami w fazie interkontynentalnej rozgrywek, wygrywając 3:0. Transmisja meczu Polska - Rosja od 17:45 w Polsacie Sport i Super Polsacie.

Rosjanie to aktualnie mistrzowie Europy, a także złoci medaliści igrzysk olimpijskich z 2012 roku z Londynu. Teraz w rosyjskiej kadrze trwa jednak zmiana pokoleniowa, co widać było w fazie interkontynentalnej Ligi Narodów. W pierwszej części rywalizacji w LN trener Rosjan wprowadzał do gry wielu młodych zawodników, których wspierało niewielu bardziej doświadczonych graczy, w tym słynny, mierzący 2,18 m środkowy Dmitrij Muserski. Szkoleniowiec Rosjan oszczędzał zaś m.in. przyjmującego Maksyma Michajłowa. Jeden z największych gwiazdorów Zenita Kazań przyleciał jednak na turniej finałowy, podobnie jak jego klubowy kolega występujący na środku Artem Wołwicz.

Skład reprezentacji Rosji na turniej finałowy:

 

rozgrywający: Igor Kobzar, Dmitrij Kowalow,
atakujący: Maksim Michajłow, Wiktor Poletajew, Romanas Szkuliawiczus
środkowi: Ilia Własow, Artem Wolwicz, Dmitrij Muserski, Igor Filippow
przyjmujący: Dmitrij Wołkow, Anton Karpuchow, Jegor Kluka
libero: Aleksiej Kabieszow, Aleksander Sokołow


Polacy to wciąż aktualnie mistrzowie świata, ale z zawodników, którzy wywalczyli tytuł w 2014 roku w kadrze jest już tylko kilku siatkarzy. Trener biało-czerwonych Vital Heynen do Francji zabrał kilku doświadczonych zawodników, np. libero Pawła Zatorskiego oraz rozgrywających Fabiana Drzyzgę i Grzegorza Łomacza. Na przyjęciu i ataku jednak postawił w dużym stopniu na mniej doświadczonych graczy. Belg wciąż testuje różnych siatkarzy na tych pozycjach w kontekście wrześniowego mundialu, w którym Polacy będą bronić tytułu. Do Francji nie pojechali między innymi Michał Kubiak oraz Mateusz Mika, ale jest to związane z problemami zdrowotnymi obu przyjmujących.

Skład reprezentacji Polski na turniej finałowy:

 

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
atakujący: Bartosz Kurek, Maciej Muzaj, Damian Schulz
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański
przyjmujący: Bartosz Bednorz, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
libero: Paweł Zatorski, Michał Żurek

 
Mecze Final Six odbywać się będą na piłkarskim stadionie Stade Pierre-Mauroy w Lille, a uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy:
grupa A: Francja – Brazylia – Serbia
grupa B: Rosja – USA – Polska.

Pierwszego dnia oprócz spotkania Polaków rozegrane zostanie także starcie Francuzów z Brazylijczykami, które rozpocznie się o 20:45. Nasi siatkarze swój drugi mecz z USA rozegrają już w czwartek o 18:00. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup uzyskają awans do półfinałów. W sobotę 7 lipca zwycięzca grupy A zagra z drugą drużyną grupy B, a druga drużyna z grupy A zmierzy się ze zwycięzcą grupy B. W niedzielę 8 lipca przegrani w półfinałach zagrają w meczu o III miejsce, a zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale.

Transmisja meczu Polska - Rosja od 17:45 w Polsacie Sport i Super Polsacie. Początek spotkania o 18:00. Wcześniej zapraszamy do studia, które rozpocznie się w Polsacie Sport o godzinie 17:00.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze