LSK: Murek zostaje we Wrocławiu

Siatkówka
LSK: Murek zostaje we Wrocławiu
fot. Instagram

W przyszłym sezonie w Lidze Siatkówki Kobiet ponownie zobaczyć będzie można zespół z Wrocławia. Od dzisiaj klub z Dolnego Śląska rozpoczyna prezentowanie składu drużyny, która reprezentować będzie biało - zielone barwy. Pierwszą ogłoszoną zawodniczką jest Natalia Murek, dla której będzie to drugi sezon we Wrocławiu.

Natalia Murek to utalentowana, młoda przyjmująca. W zeszłym sezonie otrzymała szansę na grę w Lidze Siatkówki Kobiet w barwach wrocławskiej drużyny i trzeba przyznać, że ją wykorzystała. zdobywając 290 punktów w 27. meczach. Murek często uporządkowywała linię przyjęcia, dodając punkty zdobyte bezpośrednio blokiem i zagrywką. Szczególnie ten ostatni element bywa firmowym zagraniem siatkarki, bowiem niewiele zawodniczek w LSK serwuje z wyskoku.

Dobrą formę Natalii Murek docenił szkoleniowiec reprezentacji Polski – Jacek Nawrocki. Murek była powołana na rozgrywki Ligi Narodów. Podczas pierwszych turniejów – rozgrywanych poza granicami Polski – młoda siatkarka zdawała egzaminy maturalne. Gdy tylko siatkarka zakończyła maturalny maraton, dołączyła do reprezentacji na turnieje w Bydgoszczy i Wałbrzychu. Od środy wiemy, że kolejny sezon Natalia Murek spędzi we Wrocławiu.

- Jestem zadowolony z faktu, że Natalia zagra z nami w przyszłym sezonie. Trzeba przyznać, że miała oferty z czołowych drużyn naszej ligi, jednak zdecydowała się na nasz klub. Do tej pory Natalia rozwijała się świetnie i jestem przekonany, że w jej drugim sezonie w LSK – będzie nadal filarem naszej drużyny – mówił Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

- Zdecydowałam się zostać we Wrocławiu, bo wiem, że będzie to dobry krok w mojej karierze. W pierwszym sezonie klub zapewnił mi wszystko, co było mi potrzebne, by rozwinąć skrzydła. Jestem szczęśliwa, że nasza współpraca będzie kontynuowana. Jestem także przekonana, że stworzymy zgrany kolektyw i zapewnimy dobre emocje kibicom we Wrocławiu – dodała Natalia Murek.

 


Wrocławski klub rozpoczął prezentację drużyny na nowy sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Pierwszą zawodniczką, którą ogłosił jest przyjmująca, Natalia Murek. W kolejnych dniach i tygodniach klub ogłosi nazwiska kolejnych siatkarek i trenerów, a także informacje na temat zmian organizacyjnych.

CM, impelwroclaw.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze