MŚ 2018: Kto selekcjonerem Polski? Kandydaci krajowi i zagraniczni

Piłka nożna

Adam Nawałka po niemal pięciu latach zrezygnował z posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Zarząd PZPN podziękował szkoleniowcowi za współpracę, a przed prezesem Zbigniewem Bońkiem i jego partnerami kolejne zadanie - wybór następcy opiekuna biało-czerwonych. Kto powinien zostać nowym selekcjonerem? Trener zagraniczny czy krajowy?

Adam Nawałka z pewnością przez wielu kibiców zostanie zapamiętany jako trener, który z polską reprezentacją osiągnął wiele sukcesów. Niewielu trenerów w historii mogło pochwalić się takimi wynikami jak on, a przecież nikomu wcześniej nie udało się awansować do dwóch kolejnych wielkich turniejów - mistrzostw świata oraz Europy.

Na wtorkowej konferencji prasowej Nawałka zrezygnował z posasdy szkoleniowca reprezentacji Polski, a przed zarządem PZPN nie lada wyzwanie. Kto po niemal pięciu latach zostanie nowym selekcjonerem biało-czerwonych? Trener zagraniczny, a może wręcz przeciwnie - trener krajowy?

- Jestem zdania, że miejsce Adama powinien zająć trener zagraniczny - mówi krótko Andrzej Person.

Kompletnie odmienne zdanie ma natomiast Cezary Kowalski.

- Skoro Zbigniew Boniek był w stanie wykreować Adama Nawałkę, to czemu mielibyśmy sięgać po trenera zagranicznego? Jestem innego zdania. Trzeba budować Polaków, trzeba budować rodaków, po prostu trzeba wykreować nową osobowość - ocenia Kowalski.

Lista nazwisk potencjalnych następców Nawałki jest naprawdę długa. Wśród kandydatów możemy znaleźć byłego sekecjonera reprezentacji Włoch Cesare Prandellego, aktualnego trenera kadry Rosji Stanisława Czerczesowa czy opiekuna piłkarzy Cracovii Kraków Michała Probierza.

- Nie stać nas na wielkie nazwiska. To musi być osoba w pełni zaangażowana, która przez dwa lata stworzy zupełnie nowy zespół. Przed nowym szkoleniowce szalenie trudne zadanie. Piłka klubowa, kiedy masz styczność z piłkarzem na co dzień, to zupełnie inna praca. Zbigniew Boniek ma świetną intuicję i do jego obowiązków należy wybranie nowego selekcjonera - twierdzi Dariusz Dziekanowski.

W załączonym materiale wideo dyskusja ekspertów w Studio Futbol!

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze