Trwa konkurs na trenerów bokserskich reprezentacji Polski. Celem IO 2020

Sporty walki
Trwa konkurs na trenerów bokserskich reprezentacji Polski. Celem IO 2020
fot. PAP

Po rezygnacji Marka Węgierskiego (kadra kobiet) oraz Karola Chabrosa (mężczyzn), Polski Związek Bokserski ogłosił otwarte konkursy na trenerów głównych reprezentacji. Wybór nowych szkoleniowców nastąpi 31 lipca.

Węgierski i Chabros prowadzili drużyny narodowe, żeńską i męską, przez półtora roku. Kilka dni temu obaj podali się do dymisji. W niedawnych mistrzostwach Europy kobiet w Sofii Polki wywalczyły jeden medal - po brązowy sięgnęła Lidia Fidura (+81 kg). Z kolei pięściarze nie mają w tym sezonie zawodów rangi mistrzostw świata czy kontynentu, ale młodzi kadrowicze startowali w MME U-22 w Targu Jiu (Rumunia). Żaden z biało-czerwonych nie stanął na podium. Natomiast rok temu brąz seniorskich ME w Charkowie na Ukrainie zdobył Mateusz Polski (64 kg).

PZB poinformował, że kandydaci mogą składać oferty do 25 lipca; pięć dni później nastąpi ich otwarcie i wybór najlepszych. Ostatniego dnia lipca odbędą się indywidualne rozmowy kwalifikacyjne komisji konkursowej z wybranymi trenerami, a po nich ogłoszenie decyzji.

Władze pięściarskie oczekują od kandydatów (o stanowiska mogą ubiegać się obcokrajowcy) m.in. przedłożenia dwuletniego programu szkolenia do igrzysk olimpijskich na lata 2018-2020.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w komunikacie zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podania przyczyny.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie