Ukraiński bramkarz wyrzucony z klubu za kibicowanie Rosji!

Piłka nożna
Ukraiński bramkarz wyrzucony z klubu za kibicowanie Rosji!
fot. PAP

Awans reprezentacji Rosji do ćwierćfinału Mistrzostw Świata nie tylko w Hiszpanii okazał się bolesnym ciosem. Przekonał się o tym również ukraiński bramkarz Karpat Lwów Michaił Gotra, z którym klub rozwiązał kontrakt. Powodem było to, że za pośrednictwem mediów społecznościowych golkiper pochwalił się kibicowaniem reprezentacji Rosji.

Osiemnastoletni Gotra jest uważany na Ukrainie za ogromny talent. Przed obecnym sezonem miał ogromne szanse aby zostać włączony do kadry pierwszego zespołu Karpat. Młody Ukrainiec dosyć niespodziewanie musi sobie poszukać nowego klubu po tym, gdy władze Karpat rozwiązały z nim umowę w trybie natychmiastowym.

Stało się tak dlatego, że osiemnastolatek wrzucił zdjęcia na swój profil na Instagramie, na których cieszy się po wygranej Rosji w 1/8 finału z Hiszpanią. Na jednym z nich ma doklejone wąsy z dopiskiem „wąsy nadziei”, które nawiązują do tych noszonych przez selekcjonera „Sbornej” Stanisława Czerczesowa. Takie zachowanie nie spodobało się władzom Karpat Lwów, które pod naciskiem kibiców zaprzestało współpracy z Gotrą.

 

 

Reakcja władz klubu jest spowodowana napiętymi relacjami między Ukrainą i Rosją, które zaogniły się w 2014 roku, gdy Rosja dokonała aneksji Krymu i rozpoczęła okupację kręgów donieckiego i ługańskiego.  

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze