Gigantyczne zarobki Ronaldo w Juventusie Turyn! Pięciu najlepszych zainkasuje mniej...

Piłka nożna
Gigantyczne zarobki Ronaldo w Juventusie Turyn! Pięciu najlepszych zainkasuje mniej...
fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że Cristiano Ronaldo już niedługo podpisze kontrakt z Juventusem. Za każdy rok gry będzie inkasował 30 milionów euro. A to oznacza, że jego zarobki przewyższają gaże pięciu najlepiej opłacanych piłkarzy "Starej Damy"!

Turyn będzie kolejnym wyzwaniem w karierze Ronaldo, który przez dziewięć lat w Realu Madryt wygrał wszystko, co było do wygrania. Jakiś czas temu wydawało się, że zainteresowania Juventusu nie ma co traktować poważnie, ale jednak wszystko wskazuje na to, że lada moment stanie się to prawdą. Już teraz mówi się, że Juan Cuadrado musiał zrzec się numeru "7"...

 

Sprowadzenie Ronaldo nie będzie oczywiście należało do tanich. Juventus będzie musiał zapłacić Realowi Madryt około 100 milionów euro oraz zapewnić piłkarzowi pensję w wysokości 30 milionów euro za sezon. Niektórych może to dziwić, bo przecież włoski hegemon kojarzył się głównie z tańszymi okazjami, których zazdrościły im inne topowe kluby.

 

Zarobki Ronaldo będą tak gigantyczne, że... przysłonią zarobki pięciu najlepiej dotąd opłacanych piłkarzy! Do tej pory wyglądało to tak (dane za mundodeportivo):

 

Gonzalo Higuain - 7,5 mln euro
Paulo Dybala - 7 mln euro
Douglas Costa - 6 mln euro
Miralem Pjanic - 4,5 mln euro
Sami Khedira - 4 mln euro

 

Łącznie daje to 29 milionów euro, czyli o milion mniej, niż będzie inkasował Portugalczyk

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze