Francuzi udanie rozpoczęli turniej w Lille uciekając spod brazylijskiego topora. Podopieczni Laurenta Tilliego przegrywali już z "Canarinhos" 1:2, jednak udało im się doprowadzić do tie-breake'a i w nim przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zwycięstwo nad Serbami pozwoli im pewnie awansować do półfinału, w którym czekają reprezentacje USA i Rosji.

 

W gorszej sytuacji jest Serbia, która w czwartek nie miała cienia szans ze świetnie grającą maszyną z Brazylii i przegrała mecz bez ugrania choćby seta. Do awansu jest im zatem potrzebne zwycięstwo nad Francją za trzy punkty.

 

Finałowy turniej premierowej edycji Ligi Narodów zakończył się już dla Polaków, którzy po porażkach ze "Sborną" (0:3) i Stanami Zjednoczonymi (1:3) błyskawicznie pożegnały się z francuską imprezą. W piątek trener Vital Heynen ogłosił skład reprezentacji Polski na zgrupowanie przed mistrzostwami świata 2018.

 

Transmisja meczu Francja - Serbia od godziny 20.30 w Polsacie Sport. Na przedmeczowe studio zapraszamy od godziny 20.00.