MŚ 2018: Cavani wielkim nieobecnym meczu Urugwaj - Francja (ZDJĘCIA)

Edinson Cavani był wielkim nieobecnym meczu Urugwaj - Francja w ćwierćfinale mistrzostw świata 2018. Snajper PSG musiał z ławki rezerwowych śledzić poczynania kolegów, którzy przegrali 0:2.

To właśnie on był bohaterem wcześniejszego spotkania Urugwajczyków w 1/8 finału, kiedy to po drugiej stronie stanęła Portugalia. Cavani strzelił dwa gole, dzięki czemu jego reprezentacja wygrała 2:1 i awansowała do półfinału mistrzostw świata. Niestety, nie dograł do ostatniej minuty, gdyż nabawił się urazu. Do końca trwała walka z czasem, lecz ostatecznie sztab medyczny nie zdołał przywrócić go do pełni zdrowia.

Cavani odczuwał ból podczas prostych czynności jak choćby schodzenie po schodach. Choć kibice Urugwaju do ostatnich minut liczyli, że jednak pojawi się w wyjściowym składzie, to jednak musiał zastąpić go Cristhian Stuani. Mecz zakończył się zwycięstwem Francji 2:0, więc nie brakuje głosów, że gdyby tylko "Matador" był zdrowy, to spotkanie wyglądałoby zupełnie inaczej...