Buffon: Pierwszy raz opuszczam kraj. Tylko ten projekt mógł mnie przekonać

Piłka nożna
Buffon: Pierwszy raz opuszczam kraj. Tylko ten projekt mógł mnie przekonać
fot. Cyfrasport

Pierwszy głośny transfer tego lata stał się faktem. Gianluigi Buffon podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny sezon z Paris Saint Germain. Po siedemnastu latach gry w FC Juventus oraz całej karierze spędzonej we Włoszech, 40-letni golkiper przyznaje, że zmiana otoczenia to dla niego duże wydarzenie.

Buffon to nie tylko legenda Juventusu, ale całego włoskiego calcio oraz światowego futbolu. Na swoim koncie ma mnóstwo wygranych trofeów z mistrzostwem świata w 2006 roku na czele. Po zakończonym sezonie 2017/2018 wydawało się, że sam zainteresowany zakończy swoją bogatą karierę. Ci, którzy się tego spodziewali mogą tym bardziej być zaskoczeni wyborem Buffona, który nie zdecydował się na pozostanie kolejnego sezonu w stolicy Piemontu, wybierając do gry stolicę Francji.

 

- Towarzyszy mi wielka radość, że mogę dołączyć do tej drużyny. Pierwszy raz w mojej karierze opuszczam kraj i robię to ze względu na ambitny projekt. Tylko PSG mogło mnie do tego przekonać. Dziękuję tutejszemu społeczeństwu oraz prezydentowi klubu za zaufanie. Wiem jakie marzenia ma to miasto. Postaram się dać całą moją energię, doświadczenie oraz chęć osiągnięcia sukcesu, aby pomóc mojej nowej drużynie oraz sprawić, żeby kibice przeżyli niesamowite emocje – powiedział Gigi tuż po podpisaniu kontraktu.

 

Na temat Buffona wypowiedział się właściciel paryskiego klubu, Al-Khelaifi. – Jesteśmy wszyscy dumni, że udało się sprowadzić kogoś takiego do naszego klubu. Wielkość jego kariery, podobnie jak jego ambitna osobowość, jedność i elegancja sprawia, że jest uważany za jednego z najbardziej podziwianych i szanowanych zawodników w światowym futbolu. W wieku 40 lat jego pasja do piłki nożnej jest wciąż nieskazitelna. Idealnie pasuje do naszego projektu, który sprawia, że może zrealizować swoje własne wysokie cele. Nasi kibice postarają się o pełne miłości przywitanie na jakie Buffon zasługuje – przyznał.

 

W trakcie obowiązującego kontraktu Buffona z PSG były bramkarz reprezentacji Włoch zainkasuje cztery miliony euro.

 

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze