UFC 226: Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC 226: Transmisja w Polsacie Sport
fot. youtube.com

Gala UFC 226 pełna jest hitowych zestawień! W walce wieczoru zmierzą się Stipe Miocic oraz Daniel Cormier, a stawką będzie pas wagi ciężkiej. Czy "DC" zostanie drugim zawodnikiem w historii z dwoma tytułami posiadanymi jednocześnie? Transmisja gali UFC 226 w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport!

Pierwszym zawodnikiem w historii, który posiadał mistrzowskie pasy w tej samej chwili, był Conor McGregor, który dzierżył tytułu w wadze piórkowej i lekkiej. W nocy z soboty na niedzielę Irlandczyk może nie być już jedyną taką postacią, a stanie się tak, jeśli zwycięstwo odniesie Cormier. "DC" to mistrz wagi półciężkiej, który doskonale zna rywalizację w królewskiej kategorii, gdyż bił się w niej jeszcze kilka lat temu. Wygrał nawet turniej Strikeforce Grand Prix.

 

Musiał jednak zmienić kategorię, gdyż nie chciał walczyć ze swoim kolegą Cainem Velasquezem. I dobrze zaadaptował się w nowym otoczeniu, bo prócz przegranych walk z Jonem Jonesem (jedna zweryfikowana na co-contest) nikt nie był w stanie go pokonać. W nocy z soboty na niedzielę stanie przed trudnym zadaniem, gdyż jego rywal nie przegrał od 2014 roku. Miocic ma na koncie sześć kolejnych zwycięstw, z czego aż pięć przed czasem. Ostatnio walczył na pełnym dystansie z Francisem Ngannou, a większość ekspertów skazywała go na porażkę. Tymczasem on zdominował swojego rywala i zasłużenie cieszył się z trzeciej obrony mistrzowskiego pasa.

 

Starcie dwóch aktualnych mistrzów to prawdopodobnie najlepsza walka, jaka odbędzie się w tym roku, dlatego nie można jej przegapić!

 

Wcześniej będzie równie ciekawie, także za sprawą innych zawodników wagi ciężkiej. Francis Ngannou oraz Derrick Lewis pokazywali wiele razy, że mają czym uderzyć, stąd też możemy spodziewać się fajerwerków. Podobnie jak w starciu agresywnych Paula Feldera oraz Mike'a Perry'ego. Do tego zobaczymy pojedynki Michaela Chiesy z byłym mistrzem Anthonym Pettisem oraz Gokhana Sakiego z Khalilem Rountre'em.

 

Transmisja gali UFC 226 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

 

Karta główna (7/8 lipca, godz. 4:00, Polsat Sport)

 

walka o pas mistrzowski kategorii ciężkiej:
Stipe Miocic #C (18-2, 14 KO) - Daniel Cormier #C-LHW (20-1-1NC, 9 KO, 4 SUB)
Francis Ngannou #1 (11-2, 7 KO, 4 SUB) - Derrick Lewis #5 (19-5-1NC, 17 KO, 1 SUB)
Paul Felder (15-3, 10 KO, 1 SUB) - Mike Perry (11-3, 11 KO)
Michael Chiesa #9 (14-3, 10 SUB) - Anthony Pettis #12 (20-7, 9 KO, 7 SUB)
Gokhan Saki (1-1, 1 KO) - Khalil Rountree (6-2-1NC, 4 KO)

 

Karta wstępna:

 

Uriah Hall #9 - Paulo Costa #10
Raphael Assuncao #3 - Rob Font #11

Lando Vannata - Drakkar Klose
Curtis Millender - Max Griffin

 

Karta przedwstępna:

 

Dan Hooker - Gilbert Burns
Jamie Moyle - Emily Whitmire

 

Transmisja gali UFC 226 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze