Michajłow MVP! Nagrody indywidualne Final Six Ligi Narodów

Siatkówka

Rosjanie wygrali pierwszą w historii edycję siatkarskiej Ligi Narodów. Nic więc dziwnego, że tytuł najlepszego gracza turnieju przypadł atakującemu "Sbornej" Maksimowi Michajłowowi. W drużynie marzeń znalazło się dwóch Amerykanów, dwóch Rosjan i trzech Francuzów.

Ciężko zliczyć indywidualne wyróżnienia Michajłowa. Atakujący reprezentacji Rosji zarówno w rozgrywkach reprezentacyjnych, jak i klubowych gra pierwsze skrzypce, za co regularnie otrzymuje wyróżnienia. Oprócz niego w rosyjskim zespole uwagę organizatorów zwrócił młody przyjmujący Dmitrij Wołkow i doświadczony środkowy Dmitrij Muserski.

Nagrody otrzymali także dwaj gracze USA Matt Anderson i Taylor Sander. Nie mogło zabraknąć nagrody dla wirtuoza rozegrania, znanego polskiej publiczności z gry w ZAKSIE Kędzierzy-Koźle Benjamina Toniuttiego. Wyróżniony został także zawodnik, który jest uważany od kilku lat za najlepszego na pozycji libero, czyli Jenia Grebennikov. Tytuł jednego z dwóch najbardziej wartościowych środkowych otrzymał także Kevin Le Roux, który błyszczał na środku nie tylko efektownymi atakami, ale również skutecznymi blokami.

Nagrody indywidualne siatkarskiej Ligi Narodów:

MVP: Maksim Michajłow (Rosja)

Drużyna marzeń:

Najlepsi przyjmujący: Taylor Sander (USA), Dmitrij Wołkow (Rosja)
Najlepsi środkowy: Kevin Le Roux (Francja), Dmitrij Muskerski (Rosja)

Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti (Francja)
Najlepszy atakujący: Matt Anderson (USA)
Najlepszy libero: Jenia Grebennikov (Francja)

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze