Rzecznik Kremla: Putin jest dumny z reprezentacji. Zaprosił piłkarzy i trenera

Piłka nożna
Rzecznik Kremla: Putin jest dumny z reprezentacji. Zaprosił piłkarzy i trenera
fot. PAP/EPA

Prezydent Putin "oglądał mecz i kibicował reprezentacji" - powiedział rzecznik Kremla Dmitry Pieskow. "Przegrali w pięknej i uczciwej grze (...) są bohaterami" - dodał. Ujawnił, że Putin zaprosił piłkarzy i trenera Stanisława Czerczesowa, by omówić grę Rosjan.

Pieskow powiedział korespondentowi agencji Interfaks po meczu Rosja - Chorwacja (2:2, karne 3-4), że prezydent Władimir Putin jest dumny z dokonań reprezentacji. - Dla nas są wciąż prawdziwymi chwatami. Bohaterami. Umierali tam na murawie - zaznaczył Pieskow.

 

Chorwaci byli faworytami ćwierćfinałowego meczu mistrzostw świata z Rosją. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo. Po 90 minutach był remis 1:1, po dogrywce 2:2, a w rzutach karnych Chorwaci wygrali 4-3.

 

Mimo porażki (3-4 w rzutach karnych) rosyjskiej reprezentacji z Chorwacją, komentarze rosyjskich mediów są bardzo przychylne wobec piłkarzy i Stanisława Czerczesowa.

 

Trener reprezentacji Rosji powiedział po meczu: "Ufaliśmy sobie nawzajem, a z czasem zaufali nam także kibice, którzy nawet nas pokochali. Cała Rosja nas pokochała. Wiedzieliśmy, że swoją wartość jesteśmy w stanie udowodnić tylko ciężką pracą. Wierzę, że nasze dokonania na tym mundialu zaprocentują jeszcze w przyszłości".

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze