Wimbledon: Williams przegapiła pierwsze kroki córki, bo...trenowała

Tenis
Wimbledon: Williams przegapiła pierwsze kroki córki, bo...trenowała
fot. PAP/EPA

Serena Williams przyznała, że powrót do rywalizacji w Wimbledonie wymaga od niej poświęceń. Słynna amerykańska tenisistka przed meczem 1/8 finału zdradziła, że przegapiła pierwsze kroki swojej córki, bo w tym czasie... trenowała na korcie w Londynie.

Do wydarzenia doszło w sobotę, gdy Williams ćwiczyła przed poniedziałkowym pojedynkiem 1/8 finału Wimbledonu ze 120. w rankingu WTA Rosjanką Jewgienią Rodiną. - Ona (jej córka) zrobiła pierwsze kroki... a ja trenowałam i przegapiłam to. Popłakałam się - napisała na Twitterze siedmiokrotna triumfatorka londyńskiej imprezy.

 

Rok temu zabrakło jej w obsadzie Wimbledonu ze względu na ciążę. Córkę urodziła 1 września, a do rywalizacji wróciła w marcu. Wówczas okazało się, że wznowienie rywalizacji było nieco zbyt pochopne i dlatego potem pauzowała jeszcze kilka tygodni.

 

36-letnia Amerykanka to była liderka światowego rankingu WTA, która obecnie zajmuje w nim 181. pozycję. W dorobku ma 23 wielkoszlemowe tytuły wywalczone w singlu. W liczonej od 1968 roku tzw. Open Erze nikt inny w tenisie nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze