Liga Mistrzów: Minimalna zaliczka Legii Warszawa przed rewanżem z Cork City

W pierwszym spotkaniu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów piłkarze Cork City przegrali z Legią Warszawa 0:1. Jedyną bramkę zdobył Michał Kucharczyk. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany we wtorek 17 lipca przy Łazienkowskiej.

Podopieczni trenera Deana Klafuricia rywalizację z Cork City rozpoczęli w osłabionym składzie, m.in. bez Miroslava Radovica, Eduardo, Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka oraz Jarosława Niezgody. Mimo to, mistrzowie Polski byli uznawani za faworytów dwumeczu.

Legioniści w ostatnich latach dwukrotnie mierzyli się z drużynami z Irlandii w eliminacjach LM i dwukrotnie byli górą w tej rywalizacji. W sezonie 2014/15 pokonali St. Patrick’s Athletic FC (1:1, 5:0), a dwa lata później mecze z Dundalk FC (2:0, 1:1) przyniosły im awans do fazy grupowej.

Atutem gospodarzy miał być fakt, że w przeciwieństwie do Legii, drużyna znajduje się w trakcie sezonu (w Irlandii obowiązuje system wiosna/jesień). Na stadionie Turners Cross mogli liczyć na wsparcie ponad sześciu tysięcy kibiców, gdyż wyprzedali wszystkie bilety na to spotkanie.

W pierwszej połowie starcia mistrza Irlandii z mistrzem Polski nie oglądaliśmy fajerwerków. Pierwszą groźną sytuację stworzyli w 13. minucie gospodarze, ale Barry McNamee nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

Legia miała dwie szanse, by otworzyć wynik meczu. W 20. minucie Sebastian Szymański egzekwował rzut wolny z narożnika pola karnego, ale piłka po jego strzale poszybowała nad bramką. Dwie minuty później ten sam zawodnik dostał piłkę w polu karnym, miał trochę miejsca, ale znów nie zdołał trafić w bramkę. W końcowych fragmentach pierwszej części piłkarze z Warszawy mieli przewagę, nie zdołali jednak poważnie zagrozić bramce rywali.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. W poczynaniach obu ekip sporo było niedokładności. Próby strzałów z dystansu kończyły się niepowodzeniem.

Słabe spotkanie rozstrzygnęła niezwykłej urody bramka. Krzysztof Mączyński wykonywał rzut wolny, zagrał do Michała Kucharczyka, a ten popisał się kapitalnym uderzeniem, nie dając szans bramkarzowi rywali. Po zdobyciu gola drużyna z Warszawy kontrolowała sytuację i zdołała wywieźć z Irlandii minimalną zaliczkę przed rewanżem.

Nowe zasady kwalifikacji do Ligi Mistrzów utrudniły piłkarzom Legii drogę do fazy grupowej. Mistrzowie Polski muszą zagrać w czterech (a nie jak wcześniej w trzech) rundach eliminacji. W przypadku pokonania ekipy Cork City w dwumeczu, w drugiej rundzie Legia zmierzy się z HSK Zrinjski Mostar lub Spartakiem Trnawa.

Cork City FC – Legia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Michał Kucharczyk (79).

Sędzia: Radu Petrescu (Rumunia). Widzów: 5795.

Mecz zakończony
Cork City
0:1
Legia Warszawa
Zapis relacji
Relacja zakończona

['90] Cork City – Legia Warszawa 0:1 Koniec meczu! Minimalne zwycięstwo Legii w pierwszym meczu. Rewanż za tydzień w Warszawie.

['90] Cork City – Legia Warszawa 0:1 Doliczone trzy minuty.

['82] Cork City – Legia Warszawa 0:1  Za Kaspera Hamalainena wszedł Sandro Kulenović.

['79] Cork City – Legia Warszawa 0:1 GOL!!! Michał Kucharczyk popisał się kapitalnym uderzeniem z dystansu!

['76] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Sebastian Szymański i Jose Kante zeszli z boiska, a na ich miejsce pojawili się Dominik Nagy i Adam Hlousek.

['74] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Znów szansa dla gospodarzy po rzucie rożnym.

['69] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Strzał z dystansu gospodarzy minimalnie niecelny.

['59] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Niecelny strzał Kaspera Hamalainena.

['54] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Arkadiusz Malarz  po raz drugi w tym meczu wyszedł zwycięsko z sytuacji sam na sam z rywalem.

Liga Mistrzów i Liga Europy w Polsat Sport Premium. Gdzie i jak oglądać w TV i online?

Od 2 lipca dostępne są nowe oferty Cyfrowego Polsatu, Plusa i IPLI dotyczące pakietów Polsat Sport Premium, dzięki którym będzie można oglądać na żywo mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy w TV i online. Sprawdźcie szczegóły oferty, w tym ceny!

['50] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie stworzyli po rzucie rożnym w 48 minucie gospodarze.

['45] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Obie ekipy są już na boisku. Rozpoczynamy drugą część meczu!

['45] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Do przerwy bez bramek!

['41] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Barry McNamee ukarany żółtą kartką za faul na Cafu.

['40] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Ostatnie minuty toczyły się pod znakiem przewagi gości.

['36] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Żółta kartka dla Conora McCormacka za faul na Jose Kante.

['30] Cork City – Legia 0:0 Pół godziny bez bramek w pierwszym meczu mistrzów Polski w tym sezonie.

['22] Cork City – Legia 0:0 Sebastian Szymański znów przed szansą, ale jego strzał z kilkunastu metrów minął bramkę rywali.

['20] Cork City – Legia 0:0 W ostatnich minutach inicjatywa należała do gospodarzy. Legioniści odpowiedzieli jedynie nielecnym strzałem z rzutu wolnego, który Sebastian Szymański wykonywał z narożnika pola karnego.

['15] Cork City – Legia 0:0 Pierwszy kwadrans za nami. Niewiele ciekawego wydarzyło się na stadionie Turners Cross. W poczynaniach obu ekip króluje niedokładność. Najgroźniejszą sytuację stworzyli gospodarze, ale w 13. minucie jeden z napastników nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

['5] Cork City – Legia 0:0 Pierwsze minuty wyrównane. Po rzucie rożnym dla Legii w 2. minucie, groźne dośrodkowanie gospodarzy dwie minuty później.

['1] Cork City – Legia Warszawa 0:0 Mistrzowie Polski rozpoczynają walkę o fazę grupową Ligi Mistrzów!

Cork City: Peter Cherrie – Conor McCarthy, Damien Delaney, Sean McLoughlin, Shane Griffin – Gearoid Morrissey, Conor McCormack (kapitan), Jimmy Keohane, Garry Buckley, Barry McNamee – Karl Sheppard.
Legia: Arkadiusz Malarz (kapitan) – Inaki Astiz, William Remy, Mateusz Wieteska – Marko Vesović, Krzysztof Mączyński, Sebastian Szymański, Cafu, Kasper Hamalainen – Michał Kucharczyk, Jose Kante.

Klafuric: Celem awans do fazy grupowej

Przed wtorkowym wyjazdowym meczem Legii Warszawa z Cork City w pierwszej rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów trener Dean Klafuric podkreślił, że celem jest awans do fazy grupowej. - Ale Liga Europejska też byłaby dla nas dobra - dodał. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.45.

Cork City - Legia Warszawa: Klafurić podał kadrę na mecz

W poniedziałek rano piłkarze Legii Warszawa wylecieli do Irlandii, gdzie we wtorek, 10 lipca o godz. 20.45, rozegrają pierwsze spotkanie I rundy el. Ligi Mistrzów UEFA z Cork City. W kadrze trenera Deana Klafuricia znalazło się 19 piłkarzy. Piłka nożna Kadra Legii Warszawa na pierwsze spotkanie I rundy el.

Witamy w relacji na żywo z meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów Cork City – Legia Warszawa. Początek spotkania o godzinie 20.45.