Ekstraklasa: Piast Gliwice pożegnał się z Litwinem

Piłka nożna
Ekstraklasa: Piast Gliwice pożegnał się z Litwinem
fot. Cyfrasport

Ekstraklasowy Piast Gliwice rozwiązał we wtorek za porozumieniem stron kontrakt z litewskim piłkarzem Edvinasem Girdvainisem.

25-letni obrońca przyszedł do gliwickiego klubu dwa lata wcześniej. Rozegrał w jego barwach zaledwie 11 spotkań. W ostatnim sezonie bronił barw drugoligowego rosyjskiego Tomu Tomsk, dokąd został z Piasta wypożyczony.

Zawodnik rozegrał całe spotkanie w reprezentacji Litwy w czerwcowym meczu towarzyskim z Polską w Warszawie, przed wylotem biało-czerwonych do Rosji na mistrzostwa świata.

Latem z gliwickim klubem pożegnali się obrońcy Adam Mójta i Dario Rugasevic (Chorwacja), pomocnicy Sasa Zivec (Słowenia) i Martin Bukata (Słowacja), napastnicy Karol Angielski i Mateusz Szczepaniak.

Umowy z klubem przedłużyli obrońcy Mikkel Kirkeskov (Dania), Uros Korun (Słowenia), Jakub Czerwiński i Marcin Pietrowski, pomocnik Mateusz Mak oraz czeski napastnik Michal Papadopulos.

Czerwiński został „wykupiony” w warszawskiej Legii po półrocznym wypożyczeniu.

Nowymi zawodnikami zostali napastnicy Piotr Parzyszek (PEC Zwolle, holenderska ekstraklasa) i Hiszpan Jorge Felix (Lleida Esportiu, 3. liga hiszpańska) oraz pomocnik Patryk Sokołowski z pierwszoligowych Wigier Suwałki.

SF, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie