Cork City - Legia Warszawa: Irlandczycy pierwszą przeszkodą

Piłka nożna
Cork City - Legia Warszawa: Irlandczycy pierwszą przeszkodą
Fot. PAP

Piłkarski mistrz Polski Legia Warszawa rozpoczyna walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najpierw rywalem podopiecznych trenera Deana Klafurica będzie irlandzki Cork City. Pierwszy mecz we wtorek o 20.45, rewanż w Warszawie tydzień później o 21.

Aby awansować do fazy grupowej Champions League, Legia musi wyeliminować tego rywala i trzech innych. W razie zwycięstwa w dwumeczu nad Cork City mistrz Polski zagra w drugiej rundzie ze Spartakiem Trnawa lub HSK Zrinjski Mostar.

Obowiązujące od tego sezonu zmiany w formule LM są korzystne dla zespołów najsilniejszych lig, natomiast pozostałym skomplikowały walkę o awans. Przewidziano dla nich mniej miejsc w fazie grupowej, dlatego Legia musi wziąć w czterech rundach eliminacji, a nie w trzech, jak bywało dotychczas.

- Oczywiście, że ambicją Legii jest udział w europejskich pucharach. Postaramy się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale gra w Lidze Europejskiej też byłaby dla nas dobra - ocenił na konferencji prasowej w Irlandii trener Dean Klafuric.

W kadrze Legii na wtorkowe spotkanie zabrakło pozyskanego w zeszłym tygodniu z Wisły Kraków króla strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy Hiszpana Carlitosa, Serba Miroslava Radovica, Chorwata Eduardo oraz uczestników mistrzostw świata Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka, którzy dopiero za kilka dni wrócą z urlopu. Z kolei Jarosław Niezgoda, u którego wykryto kłopoty natury kardiologicznej, jest już po zabiegu i wróci do treningów za około dwa miesiące.

Mecz w Cork rozpocznie się 45 minut po pierwszym gwizdku półfinałowego spotkania mistrzostw świata w Rosji, w którym Francja zmierzy się z Belgią.

JW, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze