Real Madryt i Juventus Turyn potwierdziły transfer Ronaldo!

Piłka nożna
Real Madryt i Juventus Turyn potwierdziły transfer Ronaldo!
fot. PAP

Największy transfer piłkarski tego lata stał się faktem. Cristiano Ronaldo oficjalnie przeniósł się z Realu Madryt do Juventusu Turyn.

Oba kluby potwierdziły transfer na swoich stronach internetowych. Jak poinformował Juventus Turyn, na konto "Królewskich" trafi 100 mln euro, ale do tego dochodzą inne opłaty, więc cała transakcja zamknie się w kwocie 112 mln euro.
 
Sam piłkarz podpisał czteroletni kontrakt. Według włoskich mediów, gwarantuje on Portugalczykowi 30 milionów euro za sezon.
 
 
"Real Madryt informuje, że (...) zgodził się na odejście Cristiano Ronaldo do Juventusu. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność piłkarzowi, który pokazał, że jest najlepszy na świecie, i zapisał się w jednej z najwspanialszych epok naszego klubu i światowego futbolu" - napisano w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej "Królewskich".
 

"Pomijając zdobyte tytuły, trofea i odniesione triumfy na boiskach przez te dziewięć lat, Cristiano Ronaldo był przykładem poświęcenia, pracy, odpowiedzialności, talentu i doskonałości. Dla Realu Madryt zawsze będzie jednym z wielkich symboli i punktem odniesienia dla przyszłych pokoleń. Real Madryt zawsze będzie twoim domem" - podkreślono.

 

Sam zawodnik napisał też list, w którym pożegnał się z klubem i kibicami. Pismo w całości również opublikowano na stronie internetowej Realu Madryt.

 

"Te lata w Realu Madryt, i w tym mieście, były być może najszczęśliwszymi w moim życiu. Odczuwam jedynie wdzięczność wobec tego klubu, miasta i kibiców. Dziękuję za wsparcie i troskę, którymi zostałem obdarzony. Jednak wierzę, że przyszedł czas na rozpoczęcie nowego etapu w moim życiu i dlatego poprosiłem klub o zgodę na odejście. Jest mi przykro i proszę wszystkich, szczególnie kibiców, żeby mnie zrozumieli" - zaapelował CR7.

 

"Na boisku i w szatni miałem znakomitych towarzyszy, a przy wsparciu niesamowitych kibiców razem triumfowaliśmy w Lidze Mistrzów trzy razy z rzędu i czterokrotnie w ostatnich pięciu latach. Na poziomie indywidualnym cieszyłem się też z czterech Złotych Piłek i trzech Złotych Butów. Real Madryt podbił serce moje i mojej rodziny" - dodał Portugalczyk.

 
CR7 w barwach Realu Madryt rozegrał 438 spotkań w trakcie dziewięciu sezonów, zdobywając aż 451 bramek i dodając do tego 125 asyst. Z zespołem "Królewskich" dwukrotnie triumfował w La Liga, zdobywał dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Hiszpanii i aż czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.
ch, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie