Ekstraklasa: Polczak w Zagłębiu Sosnowiec

Piłka nożna
Ekstraklasa: Polczak w Zagłębiu Sosnowiec
fot. Cyfrasport

Piotr Polczak został piłkarzem beniaminka ekstraklasy Zagłębia Sosnowiec. 31-letni obrońca jest czwartym i najstarszym zawodnikiem pozyskanym latem przez klub.

Wychowanek MMKS Dąbrowa Górnicza, znany m.in. z występów w Cracovii, podpisał trzyletnią umowę. Ma na koncie 161 meczów w ekstraklasie i pięć w reprezentacji Polski. Był w przeszłości graczem rosyjskich klubów Terek Grozny i Wołga Niżnyj Nowogród. W ostatnim sezonie bronił barw rumuńskiego zespołu Astra Giurgiu, w którym zagrał w 30 spotkaniach elity.

- Jest mi niezmiernie miło, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy Zagłębia Sosnowiec. Wreszcie tak się stało, że będę grał najbliżej domu. Widać zapotrzebowanie na piłkę w tym regionie i to cieszy. Awans Zagłębia nakręci jeszcze bardziej modę na piłkę nożną – powiedział piłkarz cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Wcześniej umowy z sosnowieckim beniaminkiem podpisali 25-letni Brazylijczyk Mello (ostatnio Ruch Chorzów), drugi pomocnik, 22-letni Słoweniec Dejan Vokic (poprzednio NK Triglav, ekstraklasa Słowenii) i 28-letni napastnik Junior Torunarigha, który przyszedł z czwartoligowego niemieckiego zespołu Alemania Akwizgran. Nigeryjczyk ma również obywatelstwo niemieckie.

Sosnowiczanie wrócili do ekstraklasy po 10-letniej przerwie zajmując drugie miejsce w tabeli 1. ligi za Miedzią Legnica.

- Myślę, że w nowym sezonie Zagłębie będzie silniejsze, pewniejsze siebie, wnoszące powiew świeżości, czegoś fajnego do ekstraklasy i przynoszące punkty sobie i kibicom – powiedział prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski, podsumowując letnie zmiany personalne.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze