MŚ 2018: Modrić kluczem do zwycięstwa Chorwacji?

Piłka nożna

Reprezentacja Chorwacji w środę stanie przed historyczną szansą na zdobycie awansu do finału piłkarskich mistrzostw świata. Na ich drodze znajduje się jednak zdeterminowana drużyna Anglików, a o ostatecznym sukcesie mogą zadecydować indywidualności poszczególnych zespołów. Czy Luka Modrić jest w stanie zaprowadzić Chorwację do finału mundialu? - Jak nie teraz, to kiedy? - pyta Dariusz Wdowczyk.

Dla Chorwatów występ w Rosji to być może ostatnia szansa, aby w takim składzie zdobyć medal podczas piłkarskich mistrzostw świata. Do tej pory ich największym sukcesem było 3. miejsce, które zajęli dokładnie 20 lat temu. Czy tegoroczny mundial jest doskonałą szansą, aby poprawić rezultat z Francji?   

- Jak nie teraz, to kiedy? Dla niektórych Chorwatów po tym turnieju reprezentacyjna kariera dobiegnie końca i stoją przed ogromną szansą, aby teraz sięgnąć po mistrzostwo świata - twierdzi Dariusz Wdowczyk.

Kluczowym elementem w układance Zlatko Dalicia na spotkanie półfinałowe z Anglikami może okazać się lider drużyny Luka Modrić. Mundial w Rosji okazał się brutalny dla wielu gwiazd światowego formatu, a chorwacki dyrygent na boisku haruje jak wół. Modrić dodatkowo posiada na boisku wizję artysty i często swoimi decyzjami potrafi zaskoczyć rywali.

- Modrić pokazuje swoją klasę i jest liderem swojej reprezentacji. Koledzy z drużyny wiedzą, że zawsze on znajduje się w pobliżu i zawsze mogą na niego liczyć. On większość piłek potrafi zagrać do przodu i stara się podejmować ofensywne decyzje. Rzadko nie wie, co ma dalej zrobić - dodaje Wdowczyk.

- Modrić od wielu lat w reprezentacji jest czołową postacią. On cały czas jest aktywny na boisku, cały czas szuka okazji, aby otrzymać piłkę. Żadnym problemem nie są warunki fizyczne. Po prostu trzeba mu odpowiednio dostarczyć piłkę, a on się nią dalej zajmie - ocenia Dariusz Dziekanowski.

Dyskusja ze Studio Futbol na temat Luki Modricia w załączonym materiale wideo.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie