Wimbledon: Rosolska walczy o półfinał debla. Transmisja w Polsacie Sport News!

W ćwierćfinale Wimbledonu para Alicja Rosolska/Abigail Spears zmierzy się z duetem Timea Babos/Kristina Mladenović. Dla Polki będzie to pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał. Transmisja meczu Rosolska/Spears - Babos/Mladenović od 12.30 w Polsacie Sport News.

W 1/8 finału gry podwójnej kobiet polsko-amerykańska para wygrała z deblem Kiki Bertens/Johanną Larsson 3:6, 7:6 (7-5), 6:3. Dla duetu Rosolska/Spears był to pierwszy rozegrany tie-break w tym turnieju. Wcześniejsze spotkania para kończyła w dwóch setach. Co ciekawe, duet jeszcze nigdy ze sobą nie grał, a siły połączył dopiero w tegorocznej edycji najstarszego turnieju na świecie.

Rosolska staruje w Wimbledonie po raz 12. Największym sukcesem dla polskiej tenisistki jak do tej pory była druga runda. Teraz stoi przed szansą na historyczne osiągnięcie. Rywalki polsko-amerykańskiej pary, czyli duet Babos/Mladenović, idą przez Wimbledon jak burza. Do tej pory jeszcze nie straciły seta. W ostatnim meczu pokonały duet Kristen Flipkens/Monica Niculescu 6-3, 6-4.

Transmisja meczu T.Babos/K.Mladenović – A.Rosolska/A.Spears od godz. 12.30 w Polsacie Sport News.