UFC: Kowalkiewicz ma zmierzyć się z Andrade, ale otrzymała już kolejne wyzwanie!

Sporty walki
UFC: Kowalkiewicz ma zmierzyć się z Andrade, ale otrzymała już kolejne wyzwanie!
fot. Facebook/Karolina Kowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz (12-2, 1 KO, 2 SUB) prawdopodobnie zmierzy się z Jessiką Andrade (18-6, 5 KO, 7 SUB) w ważnej walce dla układu sił w wadze słomkowej UFC. Zestawienie nie zostało jeszcze potwierdzone przez organizację, więc inne zawodniczki ciągle liczą na starcie z Polką. Jedną z nich jest Michelle Waterson (15-6, 3 KO, 9 SUB).

Już od dłuższego czasu mówiło się o starciu Kowalkiewicz - Andrade, a obie zawodniczki prześcigały się w wypowiedziach, kto i dlaczego boi się podpisać kontrakt. Faktem jest, że cały czas nie jest to oficjalna wiadomość, ale na ten moment dużo wskazuje na to, iż w końcu zobaczymy je w oktagonie - prawdopodobnie na gali UFC 227 w Los Angeles, która odbędzie się 8 sierpnia.

 

W tym czasie inni również nie próżnują. Choćby wspomniana Waterson, która po raz kolejny przyznała, że chętnie weszłaby do oktagonu razem z Polką. - Chciałabym zmierzyć się z Karoliną lub Carlą Esparzą. Tę dwójkę mam aktualnie na oku - przyznała.

 

Waterson jest obecnie notowana na siódmym miejscu w rankingu wagi słomkowej największej organizacji MMA na świecie. Kowalkiewicz jest za to czwarta, a Andrade - druga.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze