Wimbledon: Efektowne zwycięstwo Świątek! Polka zagra w półfinale

Tenis

Iga Świątek gładko wygrała z Emmą Raducanu 6:0, 6:1 w ćwierćfinale Wimbledonu. W 1/2 finału wielkoszlemowego turnieju zmierzy się z Chinką Xin Yu Wang.

Świątek doskonale rozpoczęła turniej. W swoim pierwszym starciu pokonała rozstawioną z "jedynką" Whitney Osuigwe. W kolejnej rundzie w dwóch partiach rozprawiła się z Simoną Waltert. W meczu o ćwierćfinał wygrała z Clarą Burel 6:1,6:1 i zapewniła sobie awans do ćwierćinału. Jej rywalka Emma Raducanu na drodze do 1/4 finału Wimbledonu pokonała kolejno Gabriellę Price, Leylah Annie Fernandez oraz Joanne Garland.

Starcie ćwierćfinałowe doskonale rozpoczęło się dla tenisistki Warsaw Sports Group. Pierwsze cztery gemy wygrała bez najmniejszych problemów. Dopiero w piątym Raducanu zagroziła Polce posyłając na jej stronę kilka znakomitych serwisów. To jednak nie wystarczyło, bowiem ta agresywnie returnowała. Rozpędzona Świątek szybko wybrnęła z trudnej sytuacji i odniosła zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim już nie było tak łatwo. Po gładko wygranej premierowej odsłonie do głosu doszła Raducanu i mogła cieszyć się z pierwszego wygranego gema. Ten okazał się jednak ostatnim szczęśliwym dla młodej Brytyjki.

W półfinale Świątek zmierzy się z Chinką Xin Yu Wang.

Iga Świątek - Emma Raducanu 6:0, 6:1

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie