Białkowski zmieni klub?

Piłka nożna
Białkowski zmieni klub?
fot. PAP

Dla Bartosza Białkowskiego poprzedni sezon był niezwykle udany. Polak został wybrany najlepszym piłkarze Ipswich Town i dzięki dobrym występom dostał powołanie do kadry. Na mundial pojechał, ale nie zagrał nawet minuty. Teraz zainteresowanie 31-latkiem wyraził klub z Anglii.

Białkowski, mimo 31 lat zadebiutował w reprezentacji Polski dopiero w tym roku. Zagrał 45 minut w meczu z Nigerią. Dobry sezon w Ipswich Town skutkował powołaniem do 23-osobowej kadry na mistrzostwa świata w Rosji. Ponadto Polak trzeci raz z rzędu został wybrany najlepszym piłkarzem klubu. 31-latek w dwunastu spotkaniach Championship w poprzednim sezonie zachował czyste konto.

 

Zainteresowanie Polakiem nie może dziwić. Angielskie media informują, że Białkowskiego chce ściągnąć Birmingham City. Klub w poprzednich rozgrywkach walczył o utrzymanie, ale właściciele chcą w kolejnym sezonie postarać się o awans do Premier League. 31-latek ma kontrakt w Ipswich ważny do 2022 roku.

 

Ostatnio w ekipie z Birmingham występował Tomasz Kuszczak, który obecnie szuka klubu. Wcześniej grał tam również Krystian Bielik. Białkowski karierę zaczynał w Olimpii Elbląg. Od 2006 roku występuje na angielskich boiskach. W jego karierze przewijały się takie kluby jak Southampton, Barnsley czy też Notts County. W zimowym okienku transferowym interesował się nim Crystal Palace, ale kluby nie doszły do porozumienia.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie