MŚ 2018: Dawnych wspomnień czar. Schmeichel i Czerczesow na zdjęciu sprzed lat

Piłka nożna
MŚ 2018: Dawnych wspomnień czar. Schmeichel i Czerczesow na zdjęciu sprzed lat
fot. PAP/EPA

Słynny w przeszłości bramkarz Peter Schmeichel za pośrednictwem Twittera zaprezentował dwie interesujące fotografie. Na obu zdjęciach duńska legenda Manchesteru United pozuje wraz z selekcjonerem reprezentacji Rosji - Stanisławem Czerczesowem. Tym samym niespełna 55-latek nawiązał do meczu sprzed 33 lat.

W 1985 roku ówczesne "młodzieżówki" Danii i Związku Radzieckiego zagrały przeciwko sobie w Moskwie. Mecz odbył się w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-21. Obaj byli bramkarze są rówieśnikami, a teraz mieli okazję powspominać dawne czasy.

 

Schmeichel zrobił większą karierę piłkarską od Czerczesowa. Z kolei Rosjanin po zakończeniu przygody z futbolem w charakterze zawodnika został trenerem i odnosi na tym polu sukcesy. Duńczyk, którego ojciec - Antoni jest Polakiem, obecnie pracuje jako ekspert telewizyjny.

 

Syn Schmeichela - Kasper świetnie prezentował się w duńskiej bramce podczas MŚ w Rosji. Dania odpadła z turnieju po porażce w rzutach karnych z drugim finalistą - Chorwacją w 1/8 finału.   

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie