MŚ 2018. Szef FIFA: VAR wyeliminował gole ze spalonego

Piłka nożna
MŚ 2018. Szef FIFA: VAR wyeliminował gole ze spalonego
fot. PAP

Szef FIFA Gianni Infantino na konferencji podsumowującej piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji podkreślił, że jest zadowolony z funkcjonowania na nich systemu wideoweryfikacji. - Gole ze spalonego odeszły do przeszłości, przynajmniej w meczach z VAR - powiedział.

Wprowadzeniu systemu VAR na mundialu towarzyszyły różne obawy, ale generalnie nie znalazły one potwierdzenia. Dzięki niemu na pewno za to uniknięto wielu sędziowskich pomyłek.

- Nastąpił postęp, jest lepiej niż w przeszłości. VAR nie zmienił futbolu, tylko go oczyścił. Pomaga arbitrom podejmować właściwe decyzje. Jest uczciwiej, transparentniej - uważa Infantino.

Kontrowersji w Rosji było rzeczywiście mniej niż na poprzednich mistrzostwach. Sędziowie dzięki systemowi skorygowali 16 swoich decyzji.

- Gole ze spalonego odeszły do przeszłości, przynajmniej w meczach z VAR. Już ich więcej nie zobaczycie, ponieważ oglądając powtórkę wideo, jak na dłoni widać czy spalony był czy nie - dodał Szwajcar, który uważa także, że ograniczył on brutalną grę.

- Wszyscy mają świadomość, że ich grę obserwuje 30 kamer i jeśli złamią przepisy, to spotka ich kara - dodał.

W niedzielnym finale Francja zagra z Chorwacją, a dzień wcześniej o trzecie miejsce Belgia zmierzy się z Anglią. Infantino jest zadowolony z mistrzostw zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym.

- Już od kilku lat powtarzałem, że to będzie najlepszy mundial w historii. Teraz pozostaje mi tylko to powtórzyć z większym przekonaniem w głosie - podsumował.

SF, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze