Turek nowym trenerem siatkarzy AZS Częstochowa

Siatkówka
Turek nowym trenerem siatkarzy AZS Częstochowa
fot. Cyfrasport

Nowym szkoleniowcem pierwszoligowego AZS Częstochowa został Sinan Cem Tanik. To powrót tureckiego trenera do polskiej ligi – w 2017 roku prowadził grających w PlusLidze siatkarzy Effectora Kielce.

Tanik to były siatkarz grający na polskich parkietach w barwach AZS Olsztyn w latach 2006–08. Występował też w topowych klubach ligi tureckiej, był ponad 200-krotnym reprezentantem Turcji, oraz jej wieloletnim kapitanem.

Po zakończeniu kariery zawodniczej w 2014 roku, został dyrektorem sportowym w Galatasaray Stambuł, a następnie był członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Turcji. Do PlusLigi zawitał ponownie już jako trener w 2017 roku, obejmując Effector Kielce w połowie sezonu. Swój warsztat trenerski miał okazję doskonalić również podczas szkoleń organizowanych w USA przez Amerykańską Federację Siatkówki.

W poprzednim sezonie siatkarze AZS Częstochowa byli najlepszą drużyną zaplecza ekstraklasy, przegrali jednak baraż o PlusLigę z Łuczniczką Bydgoszcz. Ekipę spod Jasnej Góry prowadził Krzysztof Stelmach, który od lipca został trenerem innej pierwszoligowej drużyny – Stali Nysa.

RM, Polsat Sport, azsczestochowa.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze