Federacja KSW świętowała 15-lecie istnienia

Sporty walki

Federacja KSW uczciła swój wyjątkowy jubileusz, bowiem Maciej Kawulski i Martin Lewandowski wraz z gośćmi świętowali 15-lecia istnienia. W piątek 13 lipca w warszawskim klubie La Playa spotkali się wszyscy Ci, którzy przez piętnaście lat tworzyli i nadal tworzą piękną historię KSW.

Mieszane sztuki walki z roku na rok zyskują na popularności nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. Liczba fanów stale rośnie, dzięki czemu MMA mocno się rozwija i podbija serca kolejnych osób. Jak duży procent ludzi na świecie interesuje się jednak tym sportem? Przy okazji mistrzostw świata w piłce nożnej agencja Nielsen Sports przygotowała opracowanie dotyczące największych i najbardziej popularnych dyscyplin sportowych, pośród których znalazło się również MMA.

 

Badanie objęło Polskę oraz siedemnaście innych krajów (USA, Anglię, Kanadę, Chiny, Francję, Niemcy, Indie, Włochy, Japonię, Malezję, Rosję, Singapur, Koreę Południową, Hiszpanię i Zjednoczone Emiraty Arabskiej), a uwzględniono w nim jedenaście kluczowych dyscyplin sportowych.

 

Największą popularnością z wynikiem przekraczającym 40% zainteresowania w społeczeństwie cieszy się oczywiście piłka nożna. Co jednak ważne, na miejscu ósmym w badaniu znalazło się MMA z blisko 20% zainteresowaniem społecznym.

A.J., kswmma.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie