Hazardowa zagrywka belgijskich sklepów nieudana! Zwrócą kasę za telewizory

Piłka nożna
Hazardowa zagrywka belgijskich sklepów nieudana! Zwrócą kasę za telewizory
fot. PAP

Belgijskie sklepy elektroniczne przed MŚ 2018 zaproponowały ofertę specjalną, w ramach której zwracały pieniądze za zakupione telewizory w wypadku 16 bramek zdobytych przez Czerwone Diabły na rosyjskich boiskach. Szesnastym było trafienie Edena Hazarda na osiem minut przed zakończeniem meczu o 3. miejsce!

Wszyscy dobrze znamy ofertę sklepów elektronicznych, które co wielki turniej oferują zwroty pieniędzy za kupione telewizory w wypadku awansu reprezentacji Polski do finału czy półfinału imprezy... Belgijskie sklepy poszły w inną stronę, obiecując "darmowe telewizory" w wypadku, gdy ich reprezentacja na mundialu zdobędzie 16 goli. Ruch ten był bardzo ryzykowny, biorąc pod uwagę słabszych rywali w grupie: Tunezję i Panamę oraz nadzieje na dojście do strefy medalowej.
 
Ciężko opisać więc radość w wielu belgijskich domostwach, które dokonały tego typu inwestycji, gdy gola w 82. minucie meczu o 3. miejsce strzelił Eden Hazard. Było to bowiem właśnie szesnaste trafienie Czerwonych Diabłów na MŚ 2018 w Rosji. Sieć sklepów "Krefel" pogratulowała "zwycięzcom".
 
 
Belgowie przed swoim siódmym meczem w turnieju mieli aż 14 trafień, a więc najwięcej na mundialu. W tej klasyfikacji znaleźli się przed Chorwacją i Anglią (po 12). Spotkanie o brązowy medal ułożył się pod Belgów, którzy po raz drugi w Rosji ograli Anglię. Ekipa Roberto Martineza triumfowała po golach Thomasa Meuniera i Edena Hazarda. Podtrzymali więc łatkę najskuteczniejszej reprezentacji turnieju, kończąc turniej właśnie z wymaganymi 16 trafieniami.
 
Według statystyk sprzedano około 3 tysiące "promocyjnych" produktów, co przy umownej średniej cenie około 500 euro za telewizor oznacza 1,5 miliona euro "straty".
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze