Ronaldo wciąż może trafić do więzienia!

Piłka nożna
Ronaldo wciąż może trafić do więzienia!
fot. PAP

Cristiano Ronaldo w tym tygodniu oficjalnie został zawodnikiem Juventusu i po dziewięciu latach opuścił Real Madryt. Zmiana klubu nie oznacza jednak, że zakończyły się problemy piłkarza z hiszpańskim fiskusem.

W czerwcu dziennik “El Mundo” ujawnił, że Ronaldo zgodził się na zwrot 19 mln euro. W zamian hiszpański fiskus zobowiązał się zakończyć proces wytoczony piłkarzowi z powodu ukrywania przez gracza części zobowiązań podatkowych. CR7 był oskarżony o nie zapłacenie skarbówce 14,7 mln euro z tytułu swoich praw do wizerunku w latach 2011-2014.

 

Jak się okazuje sytuacja Ronaldo nie zmieniła się, a transfer do Juventusu także nie zakończył problemów byłego gwiazdora Realu. Nadal może trafić za kratki. – Jego transfer do Włoch absolutnie niczego nie zmienia. Wciąż możemy aktywować nakaz aresztowania – powiedział Jose Maria Mollinedo z hiszpańskiego Ministerstwa Finansów.

 

Jak poinformował Juventus, na konto "Królewskich" trafi 100 mln euro, ale do tego dochodzą inne opłaty, więc cała transakcja zamknie się w kwocie 112 mln euro. Sam piłkarz podpisał czteroletni kontrakt. Według włoskich mediów, gwarantuje on Portugalczykowi 30 milionów euro za sezon.

SA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze