Właściciel CCC Dariusz Miłek i dyrektor sportowy BMC Jim Ochowicz o umowie poinformowali w Annecy, gdzie odpoczywają kolarze rywalizujący w Tour de France.

- Szukaliśmy okazji by dołączyć do WorldTouru i to była idealna szansa na współpracę z powszechnie uznanym i szanowanym zespołem - powiedział Miłek.

- Nie jest tajemnicą, że szukaliśmy sponsora na kolejny sezon. Dla Dariusza Miłka kolarstwo jest równie wielką pasją jak dla nas i wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć zespół, który nadal będzie odnosił sukcesy - dodał Ochowicz.

Drużyna budowana będzie wokół Belga Grega van Avarmaeta. 33-letni mistrz olimpijski z Rio de Janeiro aktualnie jest liderem Tour de France. W poniedziałek poinformowano także o przedłużeniu przez niego kontraktu.

Nowa nazwa, a także skład grupy kolarskiej, która nadal będzie ścigała się pod amerykańską banderą, mają zostać zaprezentowane w późniejszym terminie. Zdradzono jedynie, że będzie liczyła 23-25 kolarzy.

Podpisane porozumienie nie oznacza fuzji BMC z ekipą CCC Sprandi Polkowice, która pod różnymi nazwami od 2000 roku rywalizuje na zapleczu elity. Niewykluczone jednak, że część zawodników i sztabu znajdzie zatrudnienie w nowej ekipie.

Miłek jest jednym z najbogatszych Polaków. Firma CCC działa w branży obuwniczej.