CCC sponsorem tytularnym grupy kolarskiej znanej do tej pory jako BMC

Inne
CCC sponsorem tytularnym grupy kolarskiej znanej do tej pory jako BMC
Fot. PAP

Polska firma CCC od przyszłego roku będzie tytularnym sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej, która obecnie rywalizuje pod nazwą BMC. Nowego szyldu ani szczegółów finansowych nie ujawniono.

Właściciel CCC Dariusz Miłek i dyrektor sportowy BMC Jim Ochowicz o umowie poinformowali w Annecy, gdzie odpoczywają kolarze rywalizujący w Tour de France.

- Szukaliśmy okazji by dołączyć do WorldTouru i to była idealna szansa na współpracę z powszechnie uznanym i szanowanym zespołem - powiedział Miłek.

- Nie jest tajemnicą, że szukaliśmy sponsora na kolejny sezon. Dla Dariusza Miłka kolarstwo jest równie wielką pasją jak dla nas i wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć zespół, który nadal będzie odnosił sukcesy - dodał Ochowicz.

Drużyna budowana będzie wokół Belga Grega van Avarmaeta. 33-letni mistrz olimpijski z Rio de Janeiro aktualnie jest liderem Tour de France. W poniedziałek poinformowano także o przedłużeniu przez niego kontraktu.

Nowa nazwa, a także skład grupy kolarskiej, która nadal będzie ścigała się pod amerykańską banderą, mają zostać zaprezentowane w późniejszym terminie. Zdradzono jedynie, że będzie liczyła 23-25 kolarzy.

Podpisane porozumienie nie oznacza fuzji BMC z ekipą CCC Sprandi Polkowice, która pod różnymi nazwami od 2000 roku rywalizuje na zapleczu elity. Niewykluczone jednak, że część zawodników i sztabu znajdzie zatrudnienie w nowej ekipie.

Miłek jest jednym z najbogatszych Polaków. Firma CCC działa w branży obuwniczej.

JW, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie