ME w siatkówce plażowej: Rudol/Kujawiak - Koekelkoren/van Walle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ME w siatkówce plażowej: Rudol/Kujawiak - Koekelkoren/van Walle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W poniedziałek 16 lipca w Holandii zostaną zainaugurowane mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej. W zmaganiach wystąpi sześć polskich par. Trzy z nich zaprezentują się już w dniu otwarcia. Wśród tego grona jest duet Maciej Rudol oraz Kacper Kujawiak, którzy zmierzą się z Driesem Koekelkoren i Tomem van Walle z Belgii. Transmisja z tego starcia w Polsacie Sport.

Rudol i Kujawiak dołączyli do grona uczestników tego turnieju w ostatniej chwili. W czwartek Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) poinformowała, że duet ten zastąpi Niemców Markusa Boeckermanna i Larsa Flueggena, którzy wycofali się z imprezy.

Polski tandem wystąpi w grupie B, gdzie oprócz belgijskiej pary znajdują się jeszcze Turcy Murat Giginoglu i Volkan Goegtepe, a także reprezentanci gospodarzy, mistrzowie świata z 2013 roku i brązowi medaliści z igrzysk w Rio de Janeiro, Rober Meeuwsen i Alexander Brouwer.

Rozpoczynające się w poniedziałek ME odbędą się w czterech holenderskich miastach. Grupa D z Piotrem Kantorem i Bartoszem Łosiakiem w składzie oraz gr. A Kingi Kołosińskiej i Katarzyny Kociołek rywalizować będzie w Apeldoornie. Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska w gr. F, Grzegorz Fijałek i Michał Bryl w gr. G oraz Kujawiak i Rudol w gr. B zaprezentują się w Hadze, a Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz w gr. C w Rotterdamie. Czwartym współgospodarzem jest Utrecht.

Polskie pary mają w dorobku trzy brązowe medale zawodów tej rangi. Na najniższym stopniu podium trzy lata temu Kołosińska stała w parze z Moniką Brzostek. Dwukrotnie (2013, 2016) dokonali tego też Prudel i Fijałek, którzy w przeszłości przez wiele lat stanowili najlepszy polski duet.

Mistrzostwa Starego Kontynentu zakończą się 22 lipca. Zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn jest po osiem grup. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do 1/8 finału. Pary z miejsc drugiego i trzeciego zagrają w barażu, a ekipy z czwartej lokaty zostaną wyeliminowane.

Transmisja meczu Rudol/Kujawiak – Koekelkoren/van Walle o 19:45 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze