Turniej został zorganizowany przez ASEAN Football Federation (AFF) – związek państw centralnej oraz południo-wschodniej Azji. W zmaganiach udział wzięło jedenaście drużyn podzielonych na dwie grupy, w których znajdowało się odpowiednio sześć i pięć ekip. Po dwie najlepsze awansowały do strefy medalowej.

 

W półfinale reprezentacja Indonezji spotkała się z późniejszym triumfatorem całego turnieju – Malezją. Już w pierwszej minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą piłkarza Lechii Gdańsk, Egy’ego Maulana, który wykorzystał rzut karny. Rywale wyrównali niespełna kwadrans później. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs jedenastek, w którym lepsi okazali się Malezyjczycy.

 

Co ciekawe, w trakcie tego meczu doszło do incydentu, w którym zgasło światło na stadionie. Ponadto po zakończonej rywalizacji niezadowolona z końcowego wyniku grupa kibiców z Indonezji zaczęła rzucać butelkami oraz kamieniami w kierunku piłkarzy drużyny przeciwnej. Indonezyjska Federacja Piłki Nożnej oraz tamtejszy minister sportu przeprosili swoich adwersarzy za zachowanie fanów.

 

Pocieszeniem dla Indonezji był mecz o trzecie miejsce, w którym udało się pokonać Tajlandię 2:1. W finale Malezja wygrała z Republiką Związku Mjanmy 4:3.

 

Maulana w ekipie z Gdańska jeszcze nie zadebiutował. Mimo to drużyna ma już ogromny pożytek z młodego piłkarza. 18-latek jest niezwykle popularny w swoim kraju, co przełożyło się również na rozpoznawalność Lechii, a także całej ligi. Widać to zwłaszcza po mediach społecznościowych, zwłaszcza Instagramie.