Po zakończonym mundialu większość z zespołów doszukuje się przyczyn swoich porażek. Część z nich z pewnością zostanie poddana przemeblowaniu zarówno jeśli chodzi o piłkarzy, jak i sztaby szkoleniowe. W reprezentacji Polski pierwsza, najważniejsza zamiana już nastąpiła. Posadę selekcjonera stracił Adam Nawałka. W jego miejsce wybrany został inny polski szkoleniowiec Jerzy Brzęczek. 47-letni trener prowadził wcześniej m.in. GKS Katowice, Lechię Gdańsk, a ostatnio Wisłę Płock.

Zmiana ta wzbudziła zainteresowanie zagranicznych mediów. Informacja o zmianie w polskim zespole przyciągnęła uwagę dziennikarzy nawet w Ameryce. Na portalu "The Microsoft Network" pojawiła się lista największych zwycięczów i przegranych mundialu. Wśród tych drugich znalazła się właśnie reprezentacja Polski. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem Biało-Czerwoni zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Zastanawiać może jednak inna informacja, a mianowicie to, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski ma zostać... Wisła Płock.

Obok Polski w gronie przegranych znalazł się również Neymar i jego symulacje, Jorge Sampaoli i afrykańskie zespoły. Wśród zwycięzców pojawili się m.in. Kylian Mbappe i Luka Modrić.