MŚ 2018: Dwaj Polacy w najgorszej jedenastce mundialu według Brytyjczyków

Piłka nożna
MŚ 2018: Dwaj Polacy w najgorszej jedenastce mundialu według Brytyjczyków
fot. Cyfrasport

Poważany brytyjski magazyn piłkarski "FourFourTwo" wyłonił najgorszą jedenastkę mundialu. W niechlubnym zestawieniu znaleźli się dwaj piłkarze reprezentacji Polski - Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Ponadto wśród największych rozczarowań turnieju nie zabrakło również największych piłkarskich nazwisk.

Kapitan Biało-Czerwonych oraz rozgrywający naszej drużyny narodowej mieli być gwiazdami mistrzostw w Rosji. Zarówno najlepszy strzelec Bayernu Monachium, jak i gracz SSC Napoli, podobnie jak cała reprezentacja Polski, zawiedli na całej linii. Lewandowski w trzech meczach fazy grupowej ani razu nie wpisał się na listę strzelców. Z kolei Zieliński nie był w stanie sprostać oczekiwaniom, które kibice wiązali z jego występami.

 

Brytyjski magazyn uzasadnił swój wybór w następujący sposób: - Najlepszy strzelec europejskich eliminacji MŚ miał znikomy wpływ na losy swojego zespołu podczas MŚ - napisano o Lewandowski. Natomiast Zielińskiemu m.in. zarzuca się, że nie potrafił wziąć ciężaru gry na siebie. - Miał błyszczeć, ale kompletnie zawiódł, zresztą tak samo jak cała reprezentacja Polski, która już po dwóch spotkaniach musiała pożegnać się z mundialem. Od gracza obdarzonego takim talentem trzeba wymagać zdecydowanie więcej - czytamy na temat 24-latka pochodzącego z Ząbkowic Śląskich.

 

Co ciekawe, wśród piłkarzy, którzy trafili do najgorszej jedenastki MŚ w Rosji znalazło się aż czterech Niemców. Z drużyny mistrzów świata sprzed czterech lat wytypowany do tego zestawienia trzech kolegów klubowych Lewandowskiego - Joshuę Kimmicha, Jerome'a Boatenga i Thomasa Muellera. Poza tym "FourFourTwo" wśród najsłabszych graczy turnieju wybrał również kolegę Wojciecha Szczęsnego z Juventusu - Samiego Khedirę. 

 

Najgorsza jedenastka MŚ 2018 wg "FourFourTwo":

 

David De Gea (Manchester United) - Joshua Kimmich (Bayern), Gerard Pique (FC Barcelona), Jerome Boateng (Bayern), Raphael Guerreiro (Borussia Dortmund) - Sami Khedira (Juventus), Javier Mascherano (Hebei China Fortune), Piotr Zieliński (SSC Napoli) - Thomas Mueller (Bayern), Robert Lewandowski (Bayern), Ousmane Dembele (FC Barcelona)

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze