Najlepszy strzelec w historii Biało-Czerwonych liczył, że występem na MŚ zwiększy swoje szanse na transfer do Realu Madryt. Po takimi słabym turnieju Polak raczej może zapomnieć o transferze do swojego wymarzonego klubu. Najprawdopodobniej "Lewy" zostanie na kolejny sezon w drużynie ze stolicy Bawarii i spróbuje zawojować rozgrywki Ligi Mistrzów.

 

Specjalistyczny serwis transfermarkt.de przed mundialem wyceniał Lewandowskiego na 90 milionów euro. Zaledwie po miesiącu wartość niespełna 30-letniego napastnika spadła. Nieudany turniej w Rosji sprawił, że król strzelców Bundesligi jest wart wg niemieckiego portalu o 5 mln euro mniej niż miało to miejsce w połowie lipca. Ci sami fachowcy dają 20 procent szans kapitanowi naszej reprezentacji na transfer do Realu oraz zaledwie 5 procent na przejście do Juventusu.

 

Największymi wygranymi zakończonych mistrzostw są, mistrz świata - Benjamin Pavard oraz wicemistrz świata - Ante Rebić. Francuski obrońca, który jest kolegą klubowym Marcina Kamińskiego przez rozpoczęciem MŚ był wyceniany na 30 mln euro. Teraz gracz VfB Stuttgart jest "droższy" o 10 mln euro. Natomiast wartość niespełna 25-letniego Chorwat była szacowana na 10 mln euro. Teraz, gdy interesują się nim największe kluby świata na czele z Bayernem Monachium i Manchesterem United, jest wyceniany na 30 mln euro.