Afera w Rosji! Trener uderzył dziennikarza w twarz

Piłka nożna
Afera w Rosji! Trener uderzył dziennikarza w twarz
fot. Polsat Sport

Mundial w Rosji okazał się dużym sukcesem zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Jednak tuż po zakończeniu mistrzostw wybuchła afera w tamtejszym futbolu z udziałem byłego reprezentanta "Sbornej", który obecnie jest trenerem - Siergieja Kirjakowa i znanego dziennikarza Igora Rabinera.

Kirjakow od pewnego czasu miał na pieńku z Rabinerem, ale mimo to obaj zostali zaproszeni do programu telewizyjnego. Nikt się jednak nie spodziewał, że w studiu dojdzie do awantury. 48-letni szkoleniowiec wzburzony zapytał, czy dziennikarz ma mu coś do powiedzenia. Odpowiedź brzmiała "nie", ale mimo to bardzo nie spodobała się młodzieżowemu mistrzowi Europy U-21 z 1990 roku.

 

Przedstawiciel mediów otrzymał cios prosto w twarz. Do bijatyki niedoszło tylko dlatego, że pracownicy telewizji wkroczyli do akcji i powstrzymali krewkiego Rosjanina.

 

Sprawę szczegółowo opisał serwis sports.ru. Do skandalu odniósł się również sam Rabiner na swoim profilu na Facebooku, który przyznał, że nie chce zgłaszać zdarzenia na policji. - Powrót do realiów rosyjskiej piłki okazał się wręcz zdumiewający. W maju ubiegłego roku krytykowałem pracę Kirjakowa w Arsenale Tuła. Z kolei on mnie zaczepił i stwierdził, że jest jedynym trenerem, który utrzyma ich w lidze. Wówczas porozmawialiśmy używając niecenzuralnych słów i się rozeszliśmy. Musiałem opowiedzieć o tym zdarzeniu w redakcji i stwierdzono, że nie powinno ujść mu to bezkarnie. Czuję się normalnie i nie chcę zgłaszać tego incydentu policji, ponieważ mój czas jest zbyt cenny, żeby go tracić - napisał rosyjski dziennikarz.

 

Kirjakow jest 28-krotnym reprezentantem Rosji. W drużynie narodowej strzelił 10 goli i grał w niej w latach 1992-1998. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajął się trenerką. Pracował w klubach łotewskich oraz był selekcjonerem Rosji U-17. Od października 2016 do maja 2017 prowadził Arsenał Tuła. Od ponad roku pozostaje bez pracy.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze