Depta: Kluczowy mecz z Azerami!

Piłka nożna

W najbliższy piątek reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o awans do Superfinału Europejskiej Ligi Beach Soccera. Pierwszy turniej eliminacyjny Polacy rozegrają w Moskwie, a kolejny w Mińsku. – W obu tych turniejach nie będziemy faworytami, ale w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo – mówi w rozmowie z Polsatsport.pl reprezentant Polski, Dominik Depta.

W Moskwie zadebiutujesz w roli kapitana reprezentacji Polski. To duże wyróżnienie?


Zastępuję w tej roli Witka Ziobera, którego zatrzymały sprawy rodzinne. Do Rosji jedziemy bez niego, ale wiemy doskonale, że w Moskwie będzie nas duchowo wspierał. Jego pomoc będzie nam potrzebna.


Jesteście tuż po meczach beachsoccerowej Ekstraklasy. Był czas na odpoczynek i przygotowanie się do turnieju Europejskiej Ligi Beach Soccera?


Poniedziałek był właśnie takim dniem przeznaczonym na regenerację. Myślę, że na początku tego zgrupowania trener nie będzie nas „katował” ciężkimi treningami. Przygotowanie fizyczne będzie miało w Rosji ogromne znaczenie. Na pewno nikogo zlekceważymy i w każdym meczu damy z siebie 110 procent żeby zdobyć punkty.


W Rosji zagracie kolejno ze Szwajcarią, gospodarzami turnieju oraz reprezentacją Azerbejdżanu. To bardzo trudni rywale.


Nie tylko w Moskwie, ale i w drugim naszym turnieju eliminacyjnym w Mińsku będziemy mieli bardzo trudnych i wymagających przeciwników. W obu tych turniejach nie będziemy faworytami, ale w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Z Azerami czeka nas kluczowe spotkanie, ale w dwóch pierwszych również będziemy z całych sił walczyć o jak najlepszą zdobycz punktową.


Optymizm w drużynie jest, a jak z waszą dyspozycją?


Nie jest najgorzej. Wszyscy jesteśmy w grze więc teraz ważne aby zbytnio nie przeciążyć organizmu. Pierwszy mecz ze Szwajcarami gramy w piątek, więc jest jeszcze kilka dni, aby je optymalnie spożytkować. Trener ma dokładnie rozpisany plan przygotowań, więc do starcia z Helwetami powinniśmy być już w optymalnej formie.

Rozmowa w załączonym materiale wideo.

Grzegorz Michalewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze