Eisenbichler był jednym z filarów niemieckiej kadry w minionym sezonie, obok Richarda Freitaga oraz Andreasa Wellingera. Po zakończeniu kampanii 2017/2018 w Planicy, podobnie jak jego koledzy udał się on do kraju, gdzie poza byciem sportowcem, wykonuje inny zawód - pracuje w służbie policji federalnej. W sezonie zimowym nieobecność w zawodach z powodu pracy w policji byłaby nie do pomyślenia, ale latem Eisenbichler pozwala sobie na odpuszczanie niektórych konkursów.

Tak wypadło, że dziesiąty zawodnik PŚ będzie w nadchodzący weekend wypełniał obowiązki zawodowe w służbie policji federalnej. Właśnie wtedy (21-22 lipca) zostaną rozegrane inauguracyjne konkursy Grand Prix w Wiśle. Do Polski nie przyjedzie także mistrz Niemiec na igelicie - David Siegel, który podobnie jak jego rodak ma wrócić na zawody w Hinterzarten. W rodzinnej miejscowości Adama Małysza pojawią się za to Freitag czy Wellinger.

Niemcy mają za sobą zgrupowania szkoleniowe, które odbywały się w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku. Konkursy w Polsce mają być pierwszym testem przed zimowym sezonem.

Skład Niemiec na konkursy w Wiśle:


- Richard Freitag
- Andreas Wellinger
- Karl Geiger
- Stephan Leyhe
- Pius Paschke
- Constantin Schmid.