Na łączny dorobek składa się 37 medali z turniejów indywidualnych i 50 z drużynowych. Indywidualnie zdobyli osiem złotych, 12 srebrnych i 17 brązowych, a zespoły wywalczyły dziewięć złotych, 16 srebrnych i 25 brązowych.

Medale polskich szermierzy w mistrzostwach świata:

indywidualnie (łączny dorobek: 37 medali - 8 złotych, 12 srebrnych, 17 brązowych):

ZŁOTE:

1957 Paryż - Jerzy Pawłowski, szabla

1961 Turyn - Ryszard Parulski, floret

1965 Paryż - Jerzy Pawłowski, szabla

1966 Moskwa - Jerzy Pawłowski, szabla

1969 Hawana - Bogdan Andrzejewski, szpada

1981 Clermont Ferrand - Dariusz Wódke, szabla

1995 Haga - Joanna Jakimiuk, szpada

2005 Lipsk - Danuta Dmowska, szpada

SREBRNE:

1961 Turyn - Emil Ochyra, szabla

1962 Buenos Aires - Witold Woyda, floret

- Jerzy Pawłowski, szabla

1963 Gdańsk - Jerzy Pawłowski, szabla

- Ryszard Parulski, floret

1967 Montreal - Jerzy Pawłowski, szabla

1971 Wiedeń - Marek Dąbrowski, floret

- Jerzy Pawłowski, szabla

1975 Budapeszt - Jacek Bierkowski, szabla

1989 Denver - Jarosław Koniusz, szabla

2003 Hawana - Sylwia Gruchała, floret

2017 Lipsk - Ewa Nelip, szpada

BRĄZOWE:

1958 Filadelfia - Jerzy Twardokens, szabla

1959 Budapeszt - Jerzy Pawłowski, szabla

1961 Turyn - Wojciech Zabłocki, szabla

1963 Gdańsk - Egon Franke, floret

1966 Moskwa - Bogdan Gonsior, szpada

1969 Hawana - Ryszard Parulski, floret

1970 Ankara - Marek Dąbrowski, floret

1979 Melbourne - Leszek Swornowski, szpada

1983 Wiedeń - Marian Sypniewski, floret

1987 Lozanna - Robert Kościelniakowski, szabla

1997 Kapsztad - Rafał Sznajder, szabla

- Robert Andrzejuk, szpada

1998 La Chaux de Fonds - Piotr Kiełpikowski, floret

2001 Nimes - Rafał Sznajder, szabla

2002 Lizbona - Piotr Kiełpikowski, floret

2003 Hawana - Aleksandra Socha, szabla

2007 Sankt Petersburg - Bogna Jóźwiak, szabla

drużynowo (łączny dorobek: 50 medali - 9 złotych, 16 srebrnych, 25 brązowych):

ZŁOTE:

1959 Budapeszt - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens)

1961 Turyn - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Emil Ochyra, Ryszard Zub, Franciszek Sobczak, Jerzy Wandzioch)

1962 Buenos Aires - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski, Emil Ochyra, Egon Franke)

1963 Gdańsk - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Andrzej Piątkowski, Emil Ochyra, Ryszard Zub)

- szpada (Bogdan Gonsior, Bogdan Andrzejewski, Henryk Nielaba, Ryszard Parulski, Jerzy Strzałka)

1978 Hamburg - floret (Leszek Martewicz, Bogusław Zych, Marian Sypniewski, Adam Robak, Arkadiusz Godel)

1998 La Chaux de Fonds - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek)

2003 Hawana - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Anna Rybicka)

2007 Sankt Petersburg - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Kryczało)

SREBRNE:

1954 Luksemburg - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski)

1965 Paryż - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki, Ryszard Kunze, Adam Lisewski)

1969 Hawana - floret (Witold Woyda, Ryszard Parulski, Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski)

- szabla Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek, Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara)

1970 Ankara - szpada (Bogdan Gonsior, Henryk Nielaba, Kazimierz Barburski, Michał Butkiewicz, Zbigniew Matwiejew)

1971 Wiedeń - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda, Adam Lisewski)

1974 Grenoble - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Ziemowit Wojciechowski, Leszek Martewicz)

1978 Hamburg - floret (Małgorzata Bugajska, Delfina Skąpska, Jolanta Królikowska, Barbara Wysoczańska, Agnieszka Dubrawska)

1986 Sofia - szabla (Andrzej Kostrzewa, Tadeusz Piguła, Janusz Olech, Robert Kościelniakowski, Krzysztof Koniusz)

1990 Lyon - floret (Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Leszek Bandach)

1999 Seul - floret (Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Barbara Wolnicka, Alicja Kryczało)

- szabla (Rafał Sznajder, Norbert Jaskot, Marcin Sobala, Arkadiusz Nowinowski)

2001 Nimes - floret (Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek, Tomasz Ciepły)

2002 Lizbona - floret (Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Magda Mroczkiewicz, Małgorzata Wojtkowiak)

2009 Antalya - szpada (Danuta Dmowska-Andrzejuk, Magdalena Piekarska, Ewa Nelip, Małgorzata Bereza)

2010 Paryż - floret (Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Karolina Chlewińska, Katarzyna Kryczało)

BRĄZOWE:

1930 Liege - szabla (Tadeusz Friedrich, Kazimierz Laskowski, Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee, Władysław Segda, Kazimierz Sempliński)

1934 Warszawa - szabla (Władysław Dobrowolski, Tadeusz Friedrich, Leszek Lubicz-Nycz, Adam Papee, Władysław Segda, Marian Suski)

1953 Bruksela - szabla (Zbigniew Czajkowski, Zygmunt Pawlas, Leszek Suski, Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki)

1957 Paryż - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens)

1958 Filadelfia - szabla (Jerzy Pawłowski, Wojciech Zabłocki, Zygmunt Pawlas, Andrzej Piątkowski, Marek Kuszewski, Jerzy Twardokens)

1961 Turyn - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki, Henryk Nielaba)

1962 Buenos Aires - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki)

1963 Gdańsk - floret (Egon Franke, Witold Woyda, Ryszard Parulski, Zbigniew Skrudlik, Janusz Różycki)

1966 Moskwa - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Ryszard Parulski, Egon Franke, Adam Lisewski)

1967 Montreal - floret (Witold Woyda, Zbigniew Skrudlik, Ryszard Parulski, Egon Franke, Adam Lisewski)

1970 Ankara - szabla (Jerzy Pawłowski, Krzysztof Grzegorek, Zygmunt Kawecki, Janusz Majewski, Józef Nowara)

1971 Wiedeń - floret (Halina Balon, Elżbieta Cymerman, Joanna Rzymowska, Barbara Szeja, Krystyna Urbańska)

1973 Goeteborg - floret (Marek Dąbrowski, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda, Leszek Martewicz)

1979 Melbourne - szabla (Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke, Tadeusz Piguła, Andrzej Kostrzewa, Janusz Kondrat)

1981 Clermont Ferrand - szabla (Jacek Bierkowski, Dariusz Wódke, Tadeusz Piguła, Andrzej Kostrzewa, Leszek Jabłonowski)

1993 Essen - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Leszek Bandach, Marian Sypniewski)

1994 Ateny - szpada (Dominika Butkiewicz, Magdalena Jeziorowska, Joanna Jakimiuk, Dorota Słomińska)

1995 Haga - floret (Ryszard Sobczak, Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Jarosław Rodzewicz)

1998 La Chaux de Fonds - szabla (Rafał Sznajder, Norbert Jaskot, Marcin Sobala, Dariusz Gilman)

- floret (Anna Rybicka, Sylwia Gruchała, Magda Mroczkiewicz, Barbara Wolnicka)

1999 Seul - floret (Adam Krzesiński, Piotr Kiełpikowski, Sławomir Mocek, Wojciech Szuchnicki)

2004 Nowy Jork - floret (Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Małgorzata Wojtkowiak)

2008 Pekin - floret (Sławomir Mocek, Radosław Glonek, Marcin Zawada, Michał Majewski)

2009 Antalya - szpada (Tomasz Motyka, Krzysztof Mikołajczak, Radosław Zawrotniak, Adam Wiercioch)

2017 Lipsk - szpada (Ewa Nelip, Magdalena Piekarska, Renata Knapik-Miazga, Barbara Rutz)