Pół miliona koszulek Ronaldo! W jedną dobę zbliżył się do rekordu sezonu

Piłka nożna
Pół miliona koszulek Ronaldo! W jedną dobę zbliżył się do rekordu sezonu
fot. PAP

Transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu wywołał wielkie poruszenie w środowisku piłkarskim. Portugalczyk przyczynił się do gigantycznego skoku polubień na mediach społecznościowych, ale też sprzedaży koszulek w sklepach klubowych. Pierwszego dnia po ogłoszeniu transferu wyprzedało się ich aż pół miliona!

O tym, że Cristiano Ronaldo to jednoosobowy marketing, wiedzą niemal wszyscy. Transfer Portugalczyka do Juventusu przerósł jednak najśmielsze oczekiwania: klub z Turynu błyskawicznie skorzystał wizerunkowo na ściągnięciu najlepszego piłkarza świata.
 
Dość powiedzieć, że profile klubu w social mediach zasilił średnio około milion nowych obserwujących, wielki skok odczuwalny jest przede wszystkim w sprzedanych koszulkach. Takiego dnia klub nie miał jeszcze nigdy: pierwszego dnia po zatwierdzeniu transferu CR7 kibice kupili aż 520 tysięcy koszulek z numerem siedem!
 
Dla porównania w całym rekordowym sezonie 2016-2017 sprzedano ich... 850 tysięcy.
 
Transfer kosztował aż 118 milionów euro, zaś Portugalczyk zarobi 30 milionów na sezon, jednak teraz oczy całego piłkarskiego świata zwrócone będą właśnie na Turyn. Dzięki transferowi to mistrz Włoch stanie się głównym faworytem do zwycięstwa w Lidze Mistrzów.
 
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze