Polak asystentem trenera mistrza Niemiec!

Siatkówka
Polak asystentem trenera mistrza Niemiec!
fot. Cyfrasport

Tomasz Wasilkowski został asystentem trenera Berlin Recycling Volleys - Cedrica Enarda. To drugi zagraniczny klub w karierze, w którym będzie miał szanse pracować. Ostatni sezon szkoleniowiec spędził w Cuprum Lubin jako asystent trenera Patricka Duflosa.

Berlin Recycling Volleys to aktualny mistrz kraju, który nie schodzi z podium od 2011 roku, w tym z najwyższego stopnia od 2016. Mimo udanego sezonu w drużynie doszło do roszad kadrowych – odeszło kilu zawodników, a także trenerzy. W ich miejsce klub zakontraktował już nowych siatkarzy, w tym także nowy sztab trenerski. Pierwszym szkoleniowcem zespołu został Cedric Enard, zaś drugim właśnie Wasilkowski.

Enard jest asystentem trenera reprezentacji Francji - Laurenta Tillie i będzie mógł dołączyć do klubu dopiero po mistrzostwach Świata 2018, które odbędą się we Włoszech i Bułgarii, czyli w drugiej połowie września. Do tego czasu zawodnicy mają przygotowywać się pod okiem Polaka i Tima Kirchbergera – trener od przygotowania fizycznego. Drużyna przygotowania rozpocznie 20 sierpnia, zaś nowy sezon zaczyna od 13 października.

Wasilkowski w minionym sezonie był asystentem trenera w Cuprum Lubin. Wcześniej prowadził zepół z Kataru - El Jaish, z którym zajął drugie miejsce w lidze, co było największym osiągniem w karierze. W polskiej lidze pracował w klubach żeńskich, jak i męskich, zarówno jako pierwszy lub drugi trener.

 

SF, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze