Szczeciński gwiazdozbiór rośnie! Siatkarz Trentino zagra w Stoczni

Siatkówka

Reprezentant Kanady wkracza na pokład Stoczni! Nicholas Hoag będzie kolejnym siatkarzem drużyny Mieszka Gogola ściągniętym przed nadchodzącym sezonem. Wcześniej do drużyny dołączyli choćby Łukasz Żygadło, Matej Kazijski czy Bartosz Kurek.

26-latek ostatni sezon spędził w Diatec Trentino. Rzadko zdarza się, aby do PlusLigi przychodzili podstawowi siatkarze z tak dobrej ekipy włoskiej ligi. W dodatku Hoag jest ważnym ogniwem kanadyjskiej reprezentacji prowadzonej przez Stephane'a Antigę. Nic więc dziwnego, że ten transfer trzeba uznać za równie interesujący, jak ściągnięcie Kurka, czy Kazijskiego.
 
Zawodnik z Sherbrooke ma w dorobku trzy mistrzostwa Francji w barwach Tours oraz Paris Volley, dwa puchary tego kraju oraz jeden Superpuchar. Z reprezentacją Kanady wywalczył brązowy medal w Igrzyskach Panamerykańskich, brązowy medal w Lidze Światowej w 2017 roku oraz złoty i brązowy medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Po trzech sezonach we Francji Hoag ostatnie dwa lata spędził na Półwyspie Apenińskim – najpierw w Mediolanie, a następnie w Trydencie.
 
Powoli zaczyna więc kształtować się ekipa Stoczni Szczecin na pierwsze spotkania PlusLigi. Wygląda na to, że w wyjściowym składzie trener Gogol będzie mógł liczyć na Żygadłę, Kurka, Kazijskiego, Hoaga, czy Van de Voorde, a wciąż dyrektor sportowy Stojczew stara się o pozyskanie przynajmniej jeszcze jednego klasowego przyjmującego. W grze jest transfer zagranicznego siatkarza, który już występował na parkietach ligi mistrzów świata.
 
Marcin Lepa, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie