26-latek ostatni sezon spędził w Diatec Trentino. Rzadko zdarza się, aby do PlusLigi przychodzili podstawowi siatkarze z tak dobrej ekipy włoskiej ligi. W dodatku Hoag jest ważnym ogniwem kanadyjskiej reprezentacji prowadzonej przez Stephane'a Antigę. Nic więc dziwnego, że ten transfer trzeba uznać za równie interesujący, jak ściągnięcie Kurka, czy Kazijskiego.
 
Zawodnik z Sherbrooke ma w dorobku trzy mistrzostwa Francji w barwach Tours oraz Paris Volley, dwa puchary tego kraju oraz jeden Superpuchar. Z reprezentacją Kanady wywalczył brązowy medal w Igrzyskach Panamerykańskich, brązowy medal w Lidze Światowej w 2017 roku oraz złoty i brązowy medal mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Po trzech sezonach we Francji Hoag ostatnie dwa lata spędził na Półwyspie Apenińskim – najpierw w Mediolanie, a następnie w Trydencie.
 
Powoli zaczyna więc kształtować się ekipa Stoczni Szczecin na pierwsze spotkania PlusLigi. Wygląda na to, że w wyjściowym składzie trener Gogol będzie mógł liczyć na Żygadłę, Kurka, Kazijskiego, Hoaga, czy Van de Voorde, a wciąż dyrektor sportowy Stojczew stara się o pozyskanie przynajmniej jeszcze jednego klasowego przyjmującego. W grze jest transfer zagranicznego siatkarza, który już występował na parkietach ligi mistrzów świata.