Diamentowa Liga w Monako: Czwarte miejsce Haratyka, szóste Guby

Inne
Diamentowa Liga w Monako: Czwarte miejsce Haratyka, szóste Guby
fot. Cyfrasport

Michał Haratyk uzyskał 21,59 i zajął czwarte miejsce w konkursie pchnięcia kulą w mityngu Diamentowej Ligi. Szósta w tej samej konkurencji była Paulina Guba, której zmierzono 18,54. Zawody odbyły się w porcie w Monako.

Oba konkursy stały na bardzo wysokim poziomie. Wśród mężczyzn triumfował Amerykanin Ryan Crouser – 22,05, ale piąty, szósty i siódmy zawodnik uzyskali najlepsze w historii wyniki dla tych pozycji. Te lokaty zajęli kolejno halowy mistrz świata Nowozelandczyk Tomas Walsh – 21,49, wicemistrz olimpijski z Londynu Niemiec David Storl – 21,41 i Czech Tomas Stanek – 21,24.

 

Przed Haratykiem konkurs zakończyli, poza Crouserem, inny Amerykanin Darrell Hill – 21,72 i Brazylijczyk Darlan Romani – 21,70. Rekordzista Polski najlepszą próbę wykonał w ostatniej, szóstej serii.

 

Wśród kobiet triumfowała Chinka Lijiao Gong, która jako jedyna w tym sezonie pcha powyżej 20 metrów. Taki wynik uzyskała też w czwartek - 20,31. Najlepszą Europejką była trzecia Niemka Christina Schwanitz – 19,51. Wynik Guby to 18,54.

 

Teraz razem z Haratykiem wracają do kraju, gdzie w weekend w Lublinie powalczą o medale mistrzostw Polski.

 

Główna część mityngu Diamentowej Ligi odbędzie się w piątek. Wystąpi w niej jeden Polak – na dystansie 800 m ścigać się będzie halowy wicemistrz świata na 1500 m Marcin Lewandowski.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze