Liga Europy: Tomasik zmarnował dwie świetne sytuacje (WIDEO)

Piotr Tomasik nie miał szczęścia pod bramką rywali podczas rewanżowego meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy Gandzasar Kapan - Lech Poznań (2:1). 30-latek zmarnował dwie dobre okazje do strzelenia kontaktowego gola.

Lech Poznań przegrywał 0:2 po 67 minutach, ale miał okazje, by odrobić straty. W 69. minucie bramkarz Grigor Meliksetjan zagrał piłkę wprost pod nogi Tomasika, który uderzył z ostrego kąta. Wydawało się, że będzie gol, ale gospodarzy uratował kapitan Ara Chaczatrjan. Wybił bowiem piłkę głową!

Kilka minut później Tomasik miał kolejną szansę. Mihai Radut ładnie zagrał w pole karne, Polak znalazł się sam na sam z bramkarzem i trafił w słupek! Chwilę później piłka odbiła się od głowy Chaczatrjana i wyszła poza boisko.

W ostatniej minucie gola strzelił Łukasz Trałka, dzięki czemu "Kolejorz" wywalczył awans.

Dwie okazje Piotra Tomasika w załączonym materiale.