Diamentowa Liga w Monako: Transmisja w Polsacie Sport

Inne

Przed nami drugi dzień zmagań podczas dziesiątego mityngu tegorocznego cyklu Diamentowej Ligi. Na Stadionie Ludwika II w Monako wystartują największe gwiazdy królowej sportu. W rywalizacji kobiet na 800 m pobiegnie Caster Semenya, a w biegu mężczyzn na tym dystansie zobaczymy zaś Marcina Lewandowskiego. Transmisja z Diamentowej Ligi w Polsacie Sport.

We czwartkowych zawodach wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Michał Haratyk oraz Paulina Guba wzięli udział w konkursie pchnięcia kulą. Haratyk uzyskał wynik 21,59 i zajął czwarte miejsce. Szósta w tej samej konkurencji była Guba, której zmierzono 18,54. Oboje na stałe już goszczą w mityngach Diamentowej Ligi, a naszych reprezentantów chwalił niedawno Tomasz Majewski po tym jak nasi kadrowicze zajęli drugie miejsce w Pucharze Świata w Londynie. - Cały zespół świetnie wystartował i pokazał klasę. Bardzo dobry występ zaliczyli Michał Haratyk i Paulina Guba. Ogólnie lepsi byli od nas tylko Amerykanie, co pokazuje, że jesteśmy jedną ze światowych potęg, jeśli chodzi o lekkoatletykę - powiedział dwukrotny mistrz olimpijski.

 

Przekonamy się czy te słowa znajdą swoje odzwierciedlenie również w piątkowy wieczór, kiedy na bieżni ujrzymy Marcina Lewandowskiego. To właśnie w ten dzień odbędzie się główna część mityngu. Bieżnia w Monako jest bardzo szybka i wszyscy lubią tu startować. Zresztą atmosfera i pogoda zawsze sprzyjają, więc organizatorzy nie muszą namawiać największych gwiazd na przyjazd. Lewandowski, który wykurował się po kontuzji łydki, przekonuje, że stać go nawet na rekord życiowy, który wynosi 1.43,72. - W Monako zawsze miałem bardzo dobre wyniki. Obsada jest świetna i jestem gotowy na bardzo szybkie bieganie. Liczę, że będzie dobrze – powiedział halowy wicemistrz świata na 1500 m.

 

Co ciekawe, nasz jedynak w piątkowych zawodach tuż po starcie w Monako wybierze się do Lublina, gdzie odbywają się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Monako w piątek w Polsacie Sport. Początek o godzinie 20:00.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze