Dreszczowiec w Chojnicach, zmienne szczęście beniaminków. Wystartowała Fortuna 1 Liga!

W piątek rozegrano trzy spotkania pierwszej kolejki Fortuna 1 Ligi. W starciu dawnych mistrzów Garbarnia uległa Stali, ŁKS ograł na wyjeździe Chrobrego, a Chojniczanka w dramatycznych okolicznościach zremisowała ze spadkowiczem z ekstraklasy – Sandecją.

Sezon zainaugurowała konfrontacja beniaminka – Garbarni ze Stalą Mielec. Wracający po 44. latach na ten poziom rozgrywek piłkarze z Krakowa nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z mielczanami i przegrali 0:2. Pierwszą bramkę sezonu zdobył Martin Dobrotka, a po przerwie wynik podwyższył Maksymilian Banaszewski. Gospodarze mieli jeszcze szansę na nawiązanie walki, jednak w końcówce Krzysztof Kalemba nie wykorzystał rzutu karnego.

Zdecydowanie lepiej rozpoczął sezon inny beniaminek – ŁKS Łódź. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali na wyjeździe 1:0 z Chrobrym Głogów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Jewhen Radionow, który popisał się celnym strzałem po rzucie rożnym.

W trzecim piątkowym spotkaniu Chojniczanka zremisowała ze spadkowiczem z ekstraklasy – Sandecją Nowy Sącz. Mecz rozpoczął się niezwykle efektownie, nim minął kwadrans kibice w Chojnicach zobaczyli trzy gole. Wynik otworzył już w 3. minucie Wojciech Trochim – były piłkarz Sandecji. W 9. minucie gospodarze prowadzili już 2:0. Za faul Dawida Flaszki w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę, którą zamienił na bramkę Hubert Wołąkiewicz. W 12. minucie goście strzelili kontaktowego gola, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym zachował się Mateusz Klichowicz.

Po przerwie gospodarze podwyższyli na 3:1, gdy po zagraniu Pawła Zawistowskiego z rzutu wolnego, skuteczną główką popisał się Tomasz Boczek. Gospodarze długo utrzymywali przewagę i wydawało się, że dowiozą przewagę do końca. Nic z tego. W 84. minucie Mariusz Gabrych zdobył kontaktową bramkę, a główka Macieja Korzyma w doliczonym czasie gry ustaliła wynik na 3:3!

Wyniki I kolejki Fortuna 1 Ligi:

Garbarnia Kraków – Stal Mielec 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Martin Dobrotka (13), 0:2 Maksymilian Banaszewski (57).

W 85. minucie Krzysztof Kalemba z Garbarni nie wykorzystał rzutu karnego, jego strzał obronił Seweryn Kiełpin.

Żółte kartki: Rafał Górecki, Marek Masiuda (Garbarnia).
Sędzia: Wojciech Myć (Lublin). Widzów: 3000.

Chrobry Głogów – ŁKS Łódź 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Jewhen Radionow (38)

Żółte kartki: Jarosław Ratajczak (Chrobry), Jan Grzesik (ŁKS).
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 1 496.

Chojniczanka Chojnice – Sandecja Nowy Sącz 3:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Wojciech Trochim (3), 2:0 Hubert Wołąkiewicz (10–karny), 2:1 Mateusz Klichowicz (12), 3:1 Tomasz Boczek (61–głową), 3:2 Mariusz Gabrych (84), 3:3 Maciej Korzym (90+1–głową).

Żółte kartki: Wojciech Trochim, Paweł Zawistowski, Tomasz Boczek, Krzysztof Danielewicz (Chojniczanka), Dawid Flaszka, Dawid Szufryn (Sandecja).
Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów: 1 500.