Gancarz środkową Volleyball Wrocław

Siatkówka
Gancarz środkową Volleyball Wrocław
fot. Cyfrasport

Aleksandra Gancarz dołączyła do Volleyball Wrocław. To druga środkowa i szósta zawodniczka ogłoszona przez dolnośląski klub, który prezentuje kolejne siatkarki z zespołu budowanego na sezon 2018/19.

Gancarz do Wrocławia przenosi się z Poznania. W barwach Energetyka rozegrała pełny sezon, gdzie pełniła pierwszoplanową rolę. Ostatecznie z drużyną zajęła czwarte miejsce w I Lidze. Wcześniej środkowa zagrała w barwach Budowlanych Toruń. Wtedy też zadebiutowała w rozgrywkach siatkarskiej ekstraklasy.

Swoją karierę rozpoczęła w Chełmcu Wałbrzych, z okolic którego pochodzi. Nim trafiła do pierwszoligowego Joker Mekro Świecie – zagrała także w MKS Świdnica i Sparcie Warszawa.

– Pochodzę z Dolnego Śląska i tutaj zaczynałam swoją przygodę z siatkówką.  Reprezentowałam kluby z Wałbrzycha czy  Świdnicy, ale zawsze marzyłam o grze w drużynie z Wrocławia. Dla mnie była to łatwa i oczywista decyzja, gdy pojawiła się oferta z Volleyball Wrocław. Jestem pewna, że będę się mogła dużo nauczyć od trenerów, jak i koleżanek z drużyny – powiedziała Aleksandra Gancarz.

 


W drużynie witamy Olę, która w ubiegłym sezonie była jedną z najlepszych środkowych pierwszej ligi. Przed nią powrót do walki w Lidze Siatkówki Kobiet. Wierzymy, że udowodni swoją wartość na boisku – dodał prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

Po ogłoszeniu transferu Gancarz drużyna Volleyball Wrocław na sezon 2018/19 wygląda następująco:

rozgrywająca: Weronika Wołodko
przyjmujące: Natalia Murek, Roksana Wers
środkowe: Anna Łozowska, Aleksandra Ganczarz
libero: Karolina Pancewicz.

pierwszy trener: Marek Solarewicz; drugi trener: Wojciech Kurczyński.

RM, Volleyball Wrocław

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze