Valve wypowiedziało wojnę oszustom! 60 tysięcy kont zbanowanych na raz

E-sport
Valve wypowiedziało wojnę oszustom! 60 tysięcy kont zbanowanych na raz
fot. Valve

Producent gry Counter-Strike: Global Offensive rozpoczął wakacje od czystki, banując konta 60 tysięcy graczy podejrzanych o oszustwa. Twócy pobili tym samym rekord sprzed niespełna roku, gdy gniew ich administratorów dotknął 44 tysiące osób.

Gracze korzystający z nielegalnego oprogramowania stanowią istną zmorę dla tych uczciwie rywalizujących w CS:GO. Obecny w grze system wskazywania użytkowników podejrzanych o oszustwo ogranicza ich liczbę, jednak na zbanowanie wirtualnych przestępców trzeba z reguły trochę poczekać.

 

W tym roku, na samym początku wakacji, Valve wymierzyło sprawiedliwość "cheaterom" i jednego dnia zbanowało konta 60 tysięcy graczy podejrzanych o oszustwa. Jak zauważa komentator CS:GO, Łukasz "Hermes" Pożyczek, liczba ta dotyczy jednak wszystkich produkcji, w których występuje system VAC, a więc m.in. Dota 2, Call of Duty czy Team Fortress 2.

 

 

Nie zmienia to faktu, że jest to jak do tej pory najszerzej zakrojona akcja adminów wymierzona w oszustów. Od kiedy Steam archiwizuje dane odnośnie banowania graczy, VAC bannem zostało ukaranych przeszło 7,6 mln "cheaterów".

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie