Turniej WTA w Gstaad: Cornet w finale

Rozstawiona z "jedynką" Alize Cornet awansowała do finału turnieju WTA na kortach ziemnych w szwajcarskim Gstaad (pula nagród 250 tys. dol.). Kanadyjska tenisistka Eugenie Bouchard skreczowała przy stanie 7:6 (7-5), 1:0 dla Francuzki.

W drugim półfinale Mandy Minella z Luksemburga wygrała z Czeszką Marketą Vondrousovą 4:6, 6:2, 6:2.

Cornet wystąpi w decydującym spotkaniu imprezy WTA po raz pierwszy od półtora roku. Francuzka, która jest 48. rakietą świata, w maju została oczyszczona z podejrzeń o doping. Kontrolerzy trzykrotnie w ciągu roku nie zastali jej w deklarowanym miejscu i nie mogli przeprowadzić badań. Niezależny trybunał przychylił się do wersji zawodniczki, która argumentowała, że trzecia nieudana próba wykonania u niej testu była wynikiem nieporozumienia. Przedstawiła dowody na to, że była w swoim mieszkaniu, gdy przyszedł kontroler, ale nie działał wówczas przycisk domofonu i z tego powodu nie wykonano badania.

Minella dotarła zaś do finału niespełna rok po urodzeniu córki. Zawodniczka z Luksemburga została matką w październiku, a dłuższa przerwa w grze odbiła się na jej pozycji na liście WTA - obecnie jest 226.