ATP w Bastad: Siódmy tytuł Fogniniego

Rozstawiony z numerem trzecim Fabio Fognini pokonał Francuza Richarda Gasqueta (4.) 6:3, 3:6, 6:1 w finale turnieju ATP na kortach ziemnych w szwedzkim Bastad (pula nagród 501 345 euro). To siódmy w karierze tytuł włoskiego tenisisty.

Była to czwarta konfrontacja tych zawodników, bilans jest remisowy.

31-letni Fognini najlepiej czuje się na "mączce". Wszystkie sześć wcześniejszych triumfów także zanotował na tego rodzaju nawierzchni. Zajmujący 15. miejsce na światowej liście Włoch w niedzielę odniósł drugie turniejowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej świętował sukces w Sao Paulo.

Kilka godzin po sukcesie w singlu zawodnik z Italii miał w Bastad szansę na jeszcze jedną wygraną - dotarł bowiem także do finału debla. Wraz z rodakiem Simone Bolellim uległ jednak Chilijczykowi Julio Peralcie i Argentyńczykowi Horacio Zeballosowi 3:6, 4:6.

Starszy o rok Gasquet jest 29. w zestawieniu ATP. W dorobku ma 15 tytułów, z których ostatni wywalczył kilka tygodni temu na kortach trawiastych w s-Hertogenbosch.